Sport Cieszyn

Trzyniec bliżej półfinału

Oceláři Trzyniec pokonali w WERK Arenie Dynamo Pardubice w piątym meczu ćwierćfinału play-off i są o krok od awansu do kolejnej fazy zmagań o mistrzostwo Czech. Czerwono-biali potrzebują jednej wygranej do osiągnięcia celu, a najbliższa okazja już w piątek, na lodowisku przeciwnika.

Od początku środowego pojedynku hokeiści z Trzyńca wywierali presję na rywalach, osiągając przewagę. Jednak ich ofensywne i zdecydowane poczynania przyniosły efekt dopiero w 17. minucie gry, gdy do siatki po raz pierwszy tego wieczoru trafił Tomáš Marcinko, zmieniając lot krążka po zagraniu Jakuba Petružálka.

Po pierwszej zmianie stron napór “Stalowników” nie słabnął. Kolejne ataki sunęły na bramkę Dynama, ale dopiero efektowny strzał z dystansu Milana Doudery w 33. minucie dał gospodarzom wyższe prowadzenie. Zdobyty gol niestety nieco rozluźnił szyki ekipy spod Jaworowego, co 3 minuty później wykorzystał gracz z Pardubic Tomáš Svoboda, zdobywając bramkę kontaktową.

Ostatnia odsłona środowej potyczki ponownie zaczęła się od śmiałych ataków trzynieckiej drużyny, ale nie mający nic do stracenia goście groźnie się odgryzali. W 44. minucie, grając w osłabieniu, zespół Dynama wyprowadził zabójczą kontrę, zakończoną wyrównaniem. Tomáš Rolinek przejął krążek w środkowej strefie lodowiska, pognał w kierunku bramki i precyzyjnym uderzeniem umieścił “gumę” w siatce. Na szczęście dla ponad 5-tysięcznej publiczności ostatnie słowo w tym wyrównanym meczu należało do miejscowych. Na 5 minut przed końcową syreną po raz drugi sposób na bramkarza gości znalazł Tomáš Marcinko i trzecia wygrana Oceláři w serii ćwierćfinałowej stała się faktem.

google_news