Trzyniec ma finał!!!

Oceláři Třinec pokonali po dogrywce 2:1 Mountfield Hradec Králové w szóstym meczu półfinału play-off czeskiej Extraligi hokeja na lodzie i zagrają w wielkim finale o mistrzostwo kraju. Stalownicy wygrali serię półfinałową 4:2 i teraz czeka ich bój o tytuł z Kometą Brno.

Pierwsza tercja niedzielnego pojedynku w WERK Arenie nie przyniosła goli. Dopiero w 28. minucie spotkania do siatki trafił Aron Chmielewski, dając czerwono-białym prowadzenie. Jednak w trzeciej tercji gościom udało się wyrównać. Grający w przewadze zawodnicy Mountfield HK zdobyli gola po strzale Andrisa Džeriņša i po regulaminowym czasie gry wynik na tablicy brzmiał 1:1.

Podobnie jak w poprzednich dwóch grach, o wyniku decydowała więc dogrywka, ale tym razem szczęście było po stronie ekipy spod Jaworowego. W 69. minucie gry gola na wagę wygranej i awansu do finału zdobył Ondřej Kovařčík.

Seria finałowa play-off rusza już w najbliższą sobotę w WERK Arenie. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 14 kwietnia o 18.20, drugi – dzień później o 16.00.