Bielsko-Biała Sport

TSP: Remis z Cracovią w sparingu

Fot. TS Podbeskidzie

W piątkowy wieczór Górale rozgrywali sparing na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej z występującą w Ekstraklasie Cracovią Kraków.

Obie drużyny wykorzystały przerwę reprezentacyjną w rozgrywkach ligowych, by przećwiczyć schematy, ustawienia drużyny pod kątem kolejnych spotkań. W składzie Górali zabrakło dzisiaj Valerijsa Sabali oraz Dominika Jończego. pierwszy zagrał we wczorajszym spotkaniu Ligi Narodów przeciwko Andorze, natomiast Jończy znalazł się w 18-tce meczowej reprezentacji Polski U-21 rozgrywającej swój mecz w ramach grupy C rundy kwalifikacyjnej do młodzieżowych mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

Górale zremisowali z Cracovią 2:2. – Myślę, że był to pożyteczny sparing z Ekstraklasowym zespołem. Mieliśmy teraz bardzo ciężki tydzień, dosyć mocno trenowaliśmy w tym tygodniu. Sparing był zakończeniem tego mikrocyklu. Cieszę się, że obyło się bez kontuzji, kilka tych elementów, które trenowaliśmy w tygodniu dosyć dobrze zafunkcjonowało, ale niektóre nie wyszły tak, jak chcieliśmy. Po to był mecz by dostać odpowiedź, w którą stronę należy iść i co należy poprawić – mówi Krzysztof Brede, trener TSP.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia Kraków 2:2 (1:1).

Bramki: 42’ Kozak 50’ Bougaidis – 32’ Serderov, 75’ Wdowiak

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak – fFlip Modelski, Mavroudis Bougaidis, Kamil Wiktorski, Paweł Oleksy – Miłosz Kozak (78’ Paweł Moskwik), Guga Palavandishvili (64’ Adrian Rakowski), Michał Rzuchowski, Łukasz Sierpina (46’ Przemysław Płacheta) – Roberto Gandara (84’ Jakub Bąk) – Kacper Kostorz (55’ Grzegorz Goncerz).

google_news