E-edukacja Cieszyn

Tu sóm moji korzynie

Fot. z archiwum organizatorów

Już po raz dwunasty odbył się Transgraniczny Gwarowy Konkurs Recytatorski „Tu sóm moji korzynie”. W tegorocznej edycji do rywalizacji, organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Zofii Kossak w Pierśćcu i Stowarzyszenie „Nasz Pierściec”, stanęło 31 zdolnych mieszkańców Śląska Cieszyńskiego i okolic.

W kategorii klas I-III zwyciężył Adam Kuczera z Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich. Drugie miejsce przypadło Ninie Englert z SP w Drogomyślu, a trzecie Tomaszowi Stebel z ZSP w Kiczycach. W kategorii klas IV-VI najlepszy okazał się Bartosz Macura z SP nr 7 w Cieszynie. Na podium znaleźli się także Justyna Rączka z SP w Pierśćcu (drugie miejsce) oraz Oliwia Cieślar z SP w Brennej (trzecie miejsce). Wśród uczniów klas VII-VIII oraz III klas gimnazjum za najlepszy uznano występ Mateusza Wacławczyka z SP w Pierśćcu. Druga była Miriam Fusik z ZSP w Zaborzu, a trzecia Zuzanna Maciejczek z SP w Górkach Wielkich.

W kategorii scenek rodzajowych za najlepszy oceniono występ uczniów SP w Marklowicach Górnych w składzie: Oskar Augustyn, Zuzanna Kasza, Karol Kłopeć, Nikola Świerczek. Po piętach deptali im: Monika Bachłaj, Angelika Moczała, Karolina Pośpiech z ZSP w Grodźcu. W zmaganiach przyznano także wyróżnienia: Monice Koziej, Pawłowi Piekarczykowi, Poli Szymali, Lenie Wojtczak, Mai Kantor, Nadii Łukasiewicz, Wiktorii Nowak, Justynie Kłósko, Grzegorzowi Marekwicy, Martynie Sekule.

google_news