Wydarzenia Żywiec

Tunel w Lalikach zamknięty dłużej. Konieczne są prace naprawcze

Fot. OSP Laliki

27 stycznia w nocy w tunelu „Emilia” na drodze ekspresowej S1 w Lalilkach doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Na skutek tego zdarzenia ujawniono poważne uszkodzenia infrastruktury tunelu, który wciąż pozostaje zamknięty. GDDKiA ogłosiła, że termin zamknięcia tunelu został przedłużony.

W niedzielę w nocy w tunelu drogowym na trasie S1 w Lalikach zapaliła się ciężarówka. Auto spłonęło doszczętnie. Strażacy walczyli z ogniem przez prawie 3 godziny. W tym czasie tunel był nieprzejezdny. Niestety w wyniku wysokiej temperatury uszkodzeniu uległa infrastruktura obiektu. Z tej przyczyny administrująca nim GDDKiA w Katowicach podjęła decyzję o wyłączeniu tunelu z użytku.

Teraz GDDKiA ogłosiła, że tunel „Emilia” pozostanie zamknięty do dnia 8 lutego. Istnieje też ryzyko, że ten termin również ulegnie przedłużeniu. Prace naprawcze infrastruktury są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców. Obowiązują objazdy. Dla pojazdów osobowych objazd wytyczono przez Rajczę i Sól a dla ciężarówek przez Cieszyn (trasa przez Czechy).

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
i usprawiedliwieni gdyby co
i usprawiedliwieni gdyby co
2 miesięcy temu

Nie był wcześniej określony termin wyłączenia tunelu z ruchu, nie ma co przedłużać. Jak to dobrze, że dziś jest formułka iż określony teraz termin 8 lutego może być przedłużony, w PRL była ambicja aby termin był skracany.