Bielsko-Biała Kultura i rozrywka Żywiec

Twórczość rodziny z Żywca w bielskiej Galerii ROK

W piątek, 10 lutego, w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i kaligrafii rodziny Ciślaków z Żywca – Mirosława i Agnieszki oraz ich syna Filipa.

Jak mówi kierownik Galerii Zbigniew Micherdziński, jest to już piąta ekspozycja z cyklu „Kontynuacje”, w ramach którego co roku organizowane są wystawy pokoleniowe twórców z Żywiecczyzny.

Mirosław Ciślak maluje farbami akrylowymi na płótnie i tekturze. – Moje prace są ekspresjonistyczne. Najlepiej czuję się właśnie w tej formie – mówi. Za pomocą wyrazistych kolorów lub kontrastu czerni i bieli próbuje pokazać współczesne życie i świat. Z kolei prace jego żony Agnieszki to impresjonistyczne pejzaże tatrzańskie. Artystka pochodzi bowiem z Zakopanego. – Gdy jedziemy w moje rodzinne strony, robię zdjęcia Tatr, a później na ich podstawie maluję. Czasami korzystam ze zdjęć autorstwa innych osób – opowiada. Filip zajmuje się natomiast kaligrafią. – Wybieram treści, które mi się podobają, na przykład cytaty literackie czy wiersze i nadaję im formę wizualną – mówi.

Wystawę można oglądać do 30 marca.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments