Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Tworzenie sklepów internetowych od podstaw czy gotowy szablony? Rozwiewamy wątpliwości!

Wokół projektowania sklepów online w ostatnich latach urosło wiele często powielanych mitów. Taka branża cieszy się rosnącą popularnością, zwłaszcza w czasach, kiedy sprzedaż stacjonarna została mocno ograniczona lub całkowicie zamrożona. Pogłębiający się kryzys tylko zachęca do przeniesienia profilu działalności do internetu, a to woda na młyn specjalistów. W tym poradniku odpowiemy na pytanie, czy postawienie sklepu online w oparciu o gotowy szablon będzie dobrym rozwiązaniem? A może warto zainteresować się indywidualnym zamówieniem lub darmowym oprogramowaniem open source? Wyjaśniamy wszelkiego rodzaju wątpliwości.

Indywidualny pomysł na wygląd sklepu? Zrealizuj go i pokonaj najgroźniejszą konkurencję

Skutecznie sprzedający sklep internetowy, czyli jaki? Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie przybliży Cię do osiągnięcia gigantycznego sukcesu w reprezentowanej przez Ciebie branży. Na samym początku warto podkreślić fakt, że miejsca do sprzedaży online powinny zachęcać Klienta nie tylko atrakcyjnym asortymentem i cenami, ale również przyjaznym designem i technikaliami stojącymi na najwyższym poziomie. Z tego względu sporą popularnością cieszą się sklepy online tworzone na indywidualne zamówienie. Umożliwiają one przeniesienie do świata wirtualnego własnej, często mocno unikalnej wizji na tego typu narzędzie. Należy jasno stwierdzić jednak, że nie wszystkie życzenia mogą zostać spełnione przez doświadczonych specjalistów i webmasterów. Kluczowym aspektem okazuje się także czas realizacji oraz koszt. Z pewnością nie będzie to najtańsza alternatywa, jednak efekt końcowy okazuje się grą wartą przysłowiowej świeczki.

Tworzenie sklepów online na platformach open source, czyli wygoda i efektywność

Doskonałą alternatywą dla sklepów stworzonych w oparciu o indywidualne zamówienie jest platforma typu open source. Proponowana jest ona przez wiele doświadczonych firm, takich jak chociażby Afterweb z miasta Wrocław. PrestaShop czy nawet WordPress to darmowe oraz bardzo popularne platformy CMS. Są one przede wszystkim maksymalnie bezpieczne, dlatego nie musisz martwić się dane przekazywane za pośrednictwem sklepu online. Należy podkreślić również, że systemy open source to wysoka elastyczność, trwałość oraz kompatybilność z innymi usługami. Tworzenie sklepów internetowych  w oparciu o tego typu rozwiązanie należy do jednej z najbardziej korzystnych finansowo ofert. Tak zaprojektowane narzędzie sprzedaży z całą pewnością będzie gotowe do zaspokajania nawet tych najbardziej wygórowanych oczekiwań Twoich i Twojego Klienta.

Stosunkowo niski nakład sił oraz kosztów. Czy warto wybrać gotowe szablony sklepów?

Ostatnim i zdecydowanie najmniej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z gotowych szablonów sklepów internetowych. Platformy typu saas co prawda są bardzo wygodne w trakcie projektowania i użytkowania, natomiast ich powszechność powoduje, że sklep online stworzony w oparciu o tego typu narzędzie nie będzie niczym wyróżniał się na tle rosnącej konkurencji.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments