Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Tydzień mediacji w bielskim sądzie. Bo warto postarać się o kompromis

Fot. Marcin Kałuski

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej organizuje „Tydzień mediacji”. W dniach od 17 do 21 października telefoniczne dyżury będą pełnić doświadczeni mediatorzy z listy SO.

– Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony postępowania sądowego rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu – wskazuje sędzia Jarosław Sablik, rzecznik Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej

Dzięki akcji bielskiego sądu, mieszkańcy mogą uzyskać od mediatorów szczegółowe informacje na temat zasad i trybu przeprowadzenia mediacji sądowej w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, administracyjnych, karnych, a nawet sporów rówieśniczych i szkolnych.

Szczegółowa lista dyżurów mediatorów wraz kontaktowymi z numerami telefonów jest opublikowana na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej – TUTAJ.

Ponadto 19 października od 10.00 do 14.00 w SO odbędzie się spotkanie mediatorów z przedstawicielami sądownictwa, organizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Centrum Mediacji Lewiatan oraz bielskim sądem w ramach projektu „Upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenia Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
7 miesięcy temu

Coś krzywy ten budynek…

akcja
akcja
7 miesięcy temu
Reply to  OrWell

musi pod ciężarem doświadczonych mediatorów. Złapią przez tydzień klientów a póćniej płacić, sprawy w sądzie nie załatwia się przez tydzień.