Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Tylko dla wytrwałych

Według przewodnika turystycznego, piesza wprawa z Ponikwi do schroniska pod Laskowcem zajmuje 1 godzinę i 45 minut, co dla wielu piechurów oznacza brak tchu i strużki potu płynące po plecach już w połowie trasy, a na szczycie zwalające z nóg zmęczenie i pragnienie długiego odpoczynku. Najszybsi uczestnicy tegorocznego Biegu na Groń Jana Pawła II (w pobliżu schroniska) trasę pokonali o godzinę szybciej.

Na linii startu do Biegu na Groń stanęły 42 osoby. Zwycięzca – Sławomir Kukuła z Andrychowa – na szczyt dotarł po niespełna 43 minutach. Drugie miejsce zajął Adam Wójcik z Choczni, a trzeci był Mariusz Ciapa z Babicy.

Z grona pań najszybsza była Dorota Zadora z Tomic, na drugiej pozycji przybiegła Gabriela Kulig z Wadowic, a trzecia była Gabriela Knapczyk-Kania z Bieńkówki.

– Głównym celem Biegu na Groń było uczczenie 97 rocznicy urodzin Karola Wojtyły – informuje współorganizator biegu, Krzysztof Radwan z Ponikwi. Była to także dla wielu okazja poznania szlaków turystycznych, po których wędrował przyszły papież, a także promocja Ponikwi – podkreśla Radwan.

Zawody zorganizowała Amatorska Drużyna Sportowa Wichry Beskidu skupiająca pasjonatów biegania głównie z Wadowic i okolicy. W przygotowania zaangażowała się także Rada Sołecka Ponikwi, Urząd Miejski w Wadowicach, OSP w Ponikwi oraz SWD FormaGym Wadowice.

Autorem fotoreportażu jest Bogdan Szpila.