Wydarzenia Żywiec

Tysięczny noworodek w Szpitalu Żywiec!

Fot. Szpital Żywiec

Szpital Żywiec poinformował, że w jego oddziale ginekologiczno-położniczym przyszedł na świat tysięczny noworodek!

Szpital Żywiec swoją działalność rozpoczął 24 września. Wtedy też otwarty został oddział ginekologiczno-położniczy. Tysięczny noworodek w Szpitalu Żywiec urodził się 30 października tego roku o 17.55. To dziewczynka o imieniu Lenka, która w chwili urodzenia ważyła 3,05 kg i mierzyła 53 cm.

Jesteśmy miło zaskoczeni faktem, że Lenka w tak wyjątkowy sposób zaznaczyła swoje narodziny w Szpitalu Żywiec – cieszy się świeżo upieczona mama, Anna Urbaś-Szczotka. – Co prawda poród nie przebiegł do końca tak, jak miałam zaplanowane, bo przygotowałam się do porodu siłami natury, a skończyło się cesarskim cięciem, ale i tak jestem bardzo zadowolona z przebiegu i opieki, jaką obdarzono mnie i moją córeczkę w tutejszym szpitalu.

Dyrektor Szpitala Żywiec Małgorzata Świątkiewicz podkreśla, że porodówka w tej placówce cieszy się coraz większą popularnością wśród przyszłych mam i to nie tylko powiatu żywieckiego, ale także i okolicznych.

Komfortowe i kameralne dwuosobowe pokoje z łazienkami, pojedyncze sale porodowe, doskonała opieka doświadczonych położnych, muzykoterapia, techniki łagodzenia bólu porodowego oraz opieka nad mamą i noworodkiem w pierwszych chwilach po porodzie, dostęp do najwyższej jakości sprzętu, możliwość porodów rodzinnych nawet w czasie trwającej pandemii COVID-19, kangurowanie po cesarskim cięciu, to przyciąga nowe pacjentki. W porównaniu do starego szpitala liczba porodów wzrosła tutaj ponad dwukrotnie z około 40 do około 90 miesięcznie, a rekord padł we wrześniu, gdy mieliśmy 105 urodzeń – zaznacza dyrektor Małgorzata Świątkiewicz.

Warto podkreślić, że przy oddziale ginekologiczno-położniczym działa także szkoła rodzenia, która oferuje przyszłym rodzicom nowatorskie podejście, gdzie przyszłe mamy mają możliwość wyboru tematyki poszczególnych zajęć.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermengylga
Hermengylga
2 miesięcy temu

A RODO? Ciule. Jakie jeszcze dane napiszesz parafianie?

Ka
Ka
2 miesięcy temu

Kto jest ojcem tego sukcesu? Tego nie należy przemilczać!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Ka

Widać przecież, pan Szczotka z nazwiska choć pewności zawsze nie ma. Mamie powinien wpaść tysiąc do kieszeni, może dyplom pamiątkowy (pomyślano przy wypowiedzi marketingowej pani dyrektor?).

Botok
Botok
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Za tekst o tym kto jest ojcem, że “pewności zawsze nie ma” wystawiasz kobietom niezłą opinię.

Mama Lenki
Mama Lenki
2 miesięcy temu
Reply to  Botok

Wraz z dumnym tatą – tak, Panem Szczotka możemy podziękować za miłe słowa, a szpitalowi za piękny upominek dla malutkiej. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa, pozdrawiamy 😊

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Czy na pewno szpital rozpoczął działalność we wrześniu w tym roku? Tylko rodzić a czemuś populacja spada, znowu winien covid.