Na sygnale Oświęcim

Uciekał przed policją i dachował – ZDJĘCIE

Fot. KPP Oświęcim

Kierowca renault nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na terenie gminy Brzeszcze. Swoją ucieczkę kierowca z pasażerem zakończyli uderzając w słup energetyczny i dachując.

Takie zdarzenie miało miejsce wczoraj (4 lipca) około 12.30.

– Wtedy to policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. W pewnym momencie dali sygnał do zatrzymania się dla kierowcy renault, który jechał z prędkością 71 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niestety kierowca renault nie zatrzymał się i policjanci podjęli za nim pościg. W Osieku na ulicy Głównej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Bugaj, renault uderzyło bocznie w inny pojazd w wyniku czego wypadło z jedni i uderzyło w słup energetyczny, po czym dachowało lądując w przydrożnym rowie. Obrażeń ciała doznał kierowca, którym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze i jego pasażer. Obu w stanie przytomnym przetransportowano do szpitali. Kierowca został zabrany karetką, a pasażer śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy nie wykazało alkoholu, ale przeprowadzone badanie narkotesterem w ślinie 28-latka wykazało amfetaminę.

– Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu – dodaje Małgorzata Jurecka.

Fot. KPP Oświęcim

google_news