Cieszyn Na sygnale

25-latka w bmw uciekała przed policją. Miała zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zastopowali 25-letnią kobietę kierującą bmw. Sama nie chciała zatrzymać się do kontroli drogowej.

Rankiem policyjny patrol z drogówki pełnił służbę w Ogrodzonej. Policjanci pilnowali bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulic Bażanowickiej i Żniwnej. Około 7.35 zauważyli bmw, które to na ich widok zaczęło nawracać. W związku z dziwnym zachowaniem osoby kierującej, policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Ruszyli za nim i włączając sygnały dźwiękowe oraz błyskowe dali znak do zatrzymania. Jak się okazało, za kółkiem siedziała 25-latka, która przyspieszyła w celu uniknięcia kontroli. Policjanci rozpoczęli pościg, który trwał przez kilka kilometrów. Ostatecznie uciekinierkę zatrzymali w Międzyświeciu. Do jej ujęcia przyczynili się inni kierujący, którzy widząc jej zachowanie na drodze oraz ścigający ją radiowóz uniemożliwili dalszą ucieczkę poprzez spowolnienie ruchu i częściowe „zakorkowanie” drogi – relacjonuje Wojciech Ficek, p.o. oficera prasowego cieszyńskiej policji.

Patrol  z drogówki zatrzymał kierującą samochodem kobietę. Pojazd usunęli na policyjny parking na jej koszt. Powodem ucieczki był fakt, że nie posiadała uprawnień do kierowania i miała zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments