Kultura i rozrywka Wadowice

Uczcili pięciolecie ekspozycji

Fot. Bogdan Szpila

W tym roku Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach obchodzi mały jubileusz. Minęło bowiem już pięć lat od otwarcia nowej ekspozycji. Z tej okazji we wtorek zorganizowano pełną atrakcji fetę.

Władający muzeum idą z duchem czasu i wiedzą, że o względy mieszkańców i turystów trzeba dbać na różne sposoby. Nie zamknięto się zatem w murach rodzinnego domu Karola Wojtyły. W efekcie na miejskim rynku dzieci zabawili animatorzy, tworzący ogromne bańki mydlane oraz szczudlarze. A jak urodziny, to oczywiście nie mogło zabraknąć tortu. Tym, który pokroił go na kawałki i rozdał licznie zabranym mieszkańcom i turystom był dyrektor placówki ks. Jacek Pietruszka. Na chętnych czekały też darmowe gadżety (baloniki, ołówki, długopisy, plakaty) nawiązujące tematycznie do działalności muzeum i osoby, której jest poświęcone.

Na tym atrakcje się nie zakończyły. Po południu każdy miał możliwość bezpłatnego zwiedzenia wystawy bez przewodnika, a zatem w tempie dostosowanym do własnych preferencji. Ostatnim akcentem obchodów jubileuszu był seans filmowy w  Sali Teatralnej Domu Katolickiego.

Autorem fotoreportażu jest Bogdan Szpila

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o