Kultura i rozrywka Żywiec

Uczennice I LO z Żywca laureatkami w finale Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku!

Fot. Materiał prasowy

Trzy uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu uzyskały tytuł laureatek w finale X Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku 2020!

Konkurs składał się z trzech etapów i już sam udział w finale był ogromnym sukcesem.

W tym roku zmagania przebiegały pod hasłem „Górny Śląsk – kolory energii. Dziedzictwo – wyzwania – perspektywy”. Uczestnicy musieli najpierw napisać test z wiedzy, gdzie pojawiły się pytania z geografii, historii, literatury oraz dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska i województwa śląskiego, a następnie zaprezentować swoją pracę przed komisją i odpowiedzieć na pytania – mówi Jacek Seweryn, nauczyciel z I LO w Żywcu i opiekun naukowy laureatek.

Po podsumowaniu wyników z obu części tytuł laureata zdobyło 12 uczniów, a wśród nich znalazły się: Karolina Cinal (kl. 2bg), Julia Kubiniec (kl. 3f) i Justyna Szafrańska (kl. 3f) z I LO w Żywcu, które dodatkowo uzyskały indeksy na wyższe uczelnie!

Organizatorami Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku byli: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej i Związek Górnośląski. Nad jej przebiegiem czuwa Komitet Główny Olimpiady wraz z Komitetem Honorowym.

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agaton
Agaton
3 lat temu

tylko w czasie okupacji hitlerowskiej ziemia żywiecka należała administracyjnie do Katowic.Jak widać powiat bardzo szybko hanysieje

Beskidzki Dom
Beskidzki Dom
3 lat temu

Co ma Żywiec wspólnego z Górnym Śląskiem? Toż to Małopolska.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu

“Wpadali wcześnie rano. Pokazywali na palcach: pięć. To znaczyło: macie pięć minut na zebranie rzeczy. Tylko nie brać pierzyn! 63 lata temu, 22 września 1940 r., rozpoczęła się akcja wysiedlania polskich górali z Żywiecczyzny”
Należy rozumieć,że następnym tematem Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku będzie “Powrót wysiedlonych Górali z Żywiecczyzny jako soli ziemi Górnośląskiej”za sprawą i dzięki Związkowi Górnośląskiemu.