Sport Wadowice

Medale w wodzie zdobyte

Fot. Archiwum PUKS Karol Wadowice

Po raz dziewiąty pod dachem krytej pływalni Delfin w Wadowicach rozegrano Puchar Wadowic w pływaniu.

Organizatorem corocznych zawodów pływackich jest PUKS Karol Wadowice. Tegoroczna impreza odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności.

Rywalizowało 127 dzieci z wadowickiej gminy. Impreza miała charakter sportowo – rekreacyjny, a celem każdego zawodnika była poprawa swoich życiowych rekordów. W trakcie imprezy rozegrano starty indywidualne czterema stylami w 8 kategoriach wiekowych. W każdej kategorii nagrodzono dyplomem trzy najlepsze wyniki, każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal oraz paczkę z słodyczami.

– Były to dziwne zawody, bowiem bez dopingu rodziców, znajomych – skomentowała imprezę Anna Elżbieta Stodolny, prezes PUKS Karol Wadowice. – Wielkie brawa należą się szczególnie najmłodszym, dla których były to pierwsze starty w życiu. Gratuluję wszystkim udziału i uzyskanych rezultatów. Zapraszam na przyszłoroczny jubileuszowy X Puchar Wadowic w pływaniu. Mam nadzieję, że rozegrany już w normalnych czasach. Podziękowania kieruje również Gminie Wadowice oraz firmie Nowatech za finansowe wsparcie zawodów – podkreśliła prezes.

Fot. Archiwum PUKS Karol Wadowice

 

google_news