Wydarzenia Bielsko-Biała

Uczniowie bielskich szkół przejdą ulicami miasta. Będą utrudnienia w ruchu

Fot. Adam Kanik

W najbliższą sobotę 8 czerwca w Bielsku-Białej zorganizowane zostaną obchody Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. To już 29 edycja tej imprezy.

Już tradycyjnie najbardziej widowiskową częścią wydarzenia będzie kolorowy korowód uczniów bielskich szkół. Przejdzie on ulicami w centrum miasta. W związku z tym drogowcy informują o utrudnieniach w ruchu, jakie spowoduje przemarsz młodzieży.
Impreza rozpocznie się zbiórką uczestników na placu Ratuszowym. To z niego, około  11.30, wyruszy korowód. Przejdzie ulicami: Stojałowskiego, Cechową i 11 Listopada na plac Wojska Polskiego. To właśnie w tym okresie, na pewien czas, zostanie zamknięta dla ruchu ulica Stojałowskiego. Dalsza część imprezy odbywać się będzie na placu Wojska Polskiego. Czekać tam będą na uczestników liczne atrakcje. Wszystko potrwa mniej więcej do 15.00.
Celem, jaki przyświeca wydarzeniu –  wyjaśniają jego organizatorzy – jest podnoszenie poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu w tym przede wszystkim dzieci i młodzieży.

google_news