Sport Sucha Beskidzka

Udany debiut Valvoline Rajd Małopolski w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska

Fot. Materiał prasowy

Kierowca Michał Rokita i jego pilot Rafał Śleczka (Automobilklub Stomil w Dębicy), którzy jechali renault clio sport, to zwycięzcy Valvoline Rajd Małopolski i zarazem drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, które odbywały się na terenie Makowa Podhalańskiego, Zawoi i Suchej Beskidzkiej.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali na odcinku specjalnym w Makowie Podhalańskim z Rynku na Makowską Górę (2,42 km). W drugim dniu jechali trzykrotnie na dwóch odcinkach specjalnych: Zawoja Przysło – Grzechynia (3,2 km) i Grzechynia – Sucha Beskidzka Nowy Świat (3 km). Najlepsza załoga – Michał Rokita i Rafał Śleczka – przejechała wszystkie odcinki w 17 minut i 18 sekund, a ich średnia prędkość wyniosła 73 km/h. Drugie miejsce zajęli Szymon Kalczyński i Sławomir Kołodziej (Automobilklub Śląski) na hondzie civic EK4 ze stratą 4,2 sekundy, a trzecie Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (Automobilklub Rzeszowski) na hondzie civic EG6 mający 11 sekund straty do zwycięzców.

Valvoline Rajd Małopolski, rozgrywany na asfaltowych odcinkach specjalnych w Beskidzie Makowskim, w imponującym stylu zadebiutował w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Był to rajd z prawdziwego zdarzenia. W trakcie zawodów aż czterech kierowców zmieniało się na pozycji lidera, a różnice w klasyfikacji generalnej i na poszczególnych odcinkach były minimalne – podkreślają organizatorzy.

Po Valvoline Rajdzie Małopolskim w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska liderem jest załoga Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (34 pkt.) przed Michałem Rokitą i Rafałem Ślęczką (24 pkt.) oraz Maciejem Watrasem i Kamilem Kluczewskim (Automobilklub Krakowski – 24 pkt.) na hondzie civic EG6.

W klasyfikacji Pucharu Peugeota i Citroena zwyciężyli Krzysztof Sadlok i Tomasz Sadlok (Automobilklub Cieszyński) na citroenie saxo VTS, w kategorii RallyN1 najlepszymi byli Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski (Automobilklub Ziemi Tyskiej) na renault clio 3 RS, a w klasie RallyN2 samotnie do mety dojechali Łukasz Godula i Piotr Bywalec (Automobilklub Śląski) na peugeocie 208.

W rundach mistrzostw Śląska rywalizacja toczy się także w klasach, których wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej. W kategorii open1 wygrali Waldemar Janecki i Piotr Krzystanek (Automobilklub Kielecki) na bmw 318is, w open2 Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba (Automobilklub Beskidzki) na peugeocie 208 RS, a w klasie Classic Grzegorz Olchawski i Jakub Wróbel (Automobilklub Krakowski) na audi quattro.

Sponsorem tytularnym rajdu była firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, starosta suski Józef Bałos, burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt i wójt gminy Zawoja Marcin Pająk. Partnerami zawodów są: VD, Województwo Małopolskie, Powiat Suski, Electris, Auto-Classic, Pochłopień, Akces, Firma Budowlana Lichosyt, Blachdom Plus, Drewmax, Lurka, Litdrew.pl, Auto-serwis Jancarz, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, BSG Parts, Honda Kolaczek, Auto Lux, Akces Plast, Mosur Warsztat, HyperNET Kopalnia Kamienia Osielec S.A., Niwa Osielec, Gummi Serwis, Kolor Plus Studio oraz Sużyw. Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, inMotorsport.tv, Radiostrada, Moto Radio, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, malopolskaonline.pl oraz suskiDlaWas.info. Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski był Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments