Udany weekend Kajto i Szczepaniaka w Chorwacji

Ekipa Lotos Rally Team walczyła w ostatnich dniach na południu Europy, w  trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. O tym, jak radzili sobie w na Bałkanach, przeczytacie poniżej.

Polska załoga, czyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, w bardzo dobrym stylu zakończyła w piątek pierwszy dzień zmagań w Rajdzie Chorwacji, uzyskując dziesiąty czas w klasyfikacji generalnej na ostatniej próbie i awansując na czwartą pozycję w kategorii WRC 2, Ulokowali się w ścisłej walce o podium, niespełna 10 sekund za poprzedzającym duetem.

W sobotę, w rajdzie Croatia Rally 2022, pierwszy odcinek specjalny  etapu został przerwany po wypadku duetu Solberg/Edmondson. Załoga na szczęście nie ucierpiała, jednak ich samochód zapalił się. Stawka WRC 2 walczyła dopiero od drugiej próby, OS 10 Jaškovo – Mali Modruš Potok 1 (10,10 km), na której Kajto i Maciej uzyskali czwarty czas. Duet LOTOS Rally Team plasował się wtedy tylko 12 sekund za podium, by potem wygrać oes w kategorii WRC 2, na zakończenie pierwszej, sobotniej pętli zmagań. Potem wygrali najdłuższy w rajdzie odcinek Kostanjevac – Petruš Vrh 2 (23,76 km), pokonując o blisko 10 sekund liderów rajdu, duet Rossel/Sarreaud.  Załoga LOTOS Rally Team nie tylko awansowała na trzecie miejsce w kategorii WRC 2, ale także odrobiła ponad 15 sekund do drugich w rajdzie, Griazina i Aleksandrowa. Polacy, po sobocie, byli niespełna 16 sekund za drugą w klasyfikacji załogą.

Niedziela również należała do Polaków. Wywalczyli szósty czas w klasyfikacji generalnej na OS 19  i wygrali próbę o ponad 38 sekund z duetem Griazin/Aleksandrow. Załoga Lotos Rally Team awansowała na pozycję wiceliderów kategorii WRC 2.

Ostatecznie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli drugie miejsce w Rajdzie Chorwacji 2022 w kategorii WRC 2, osiągając także świetną, ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej tej kategorii.

– Dziękujemy za wasz wspaniały doping – przekazuje Kajto za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zdjęcia: Kajetan Kajetanowicz FB