Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Udostępnią szlaki dla narciarzy na Babiej Górze. Pilotażowy program na zimę

Fot. Bogdan Szpila

Babiogórski Park Narodowy poinformował, że od 4 lutego udostępnione zostaną szlaki dla narciarzy na terenie szczytowych partii Babiej Góry. Pilotażowemu otwarciu szlaków bacznie przyglądać się będą władze parku. Warunkiem korzystania ze szlaków jest stosowanie się do zasad obowiązujących w tym miejscu.

Od 4 lutego Babiogórski Park Narodowy udostępni część obszaru partii szczytowych masywu Babiej Góry dla narciarzy. Turystyka narciarska może odbywać się wyłącznie po trasach narciarskich, ujętych w regulaminie. Udostępnianie obszaru Parku do poruszania się na nartach możliwe jest jedynie przy odpowiedniej pokrywie śniegu oraz z zapewnieniem ochrony zwierząt, nie później niż do 31 marca. O terminie rozpoczęcia i zakończenia udostępniania BgPN dla turystyki narciarskiej poinformuje z tygodniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oraz na stronie www.bgpn.pl.

Utrzymanie tras narciarskich ogranicza się wyłącznie do usuwania drzew zagrażających i drzew powalonych na szlak. Osoby poruszające się na nartach po trasach narciarskich zobowiązane są do zachowania należytej staranności w celu ochrony życia i zdrowia własnego oraz innych osób.

Na szlakach pieszych udostępnionych do uprawiania turystyki narciarskiej obowiązuje pierwszeństwo ruchu pieszego. Na trasach typowo narciarskich obowiązuje zakaz poruszania się pieszo, w tym również na rakietach śnieżnych. Dla turystów poruszających się na nartach dopuszczalne jest odejście od szlaku na odległość do 30 m w każdą stronę w celu zapewnienia bezpieczeństwa. W przypadku szlaków wspólnych odstępstwo od szlaków dotyczy wyłącznie turysty poruszającego się na nartach.

Z uwagi na potrzeby ochrony przyrody oraz bezpieczeństwo odwiedzających, niektóre szlaki mogą zostać okresowo zamknięte dla narciarskiego ruchu turystycznego. Wszelkie ograniczenia mają na celu dbałość o przyrodę i zwierzęta.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oby nie trafił
oby nie trafił
1 rok temu

o, szlag…