Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Ukradł auto podczas jazdy próbnej. Zdezorientowany właściciel został na poboczu…

Policjanci zatrzymali 18-latka, który pod pozorem jazdy próbnej dokonał zuchwałej kradzieży wartego blisko 60 tysięcy złotych audi. Stróże prawa szybko odzyskali skradziony pojazd, a nastolatek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

W poniedziałek około 17.00 w Jaworzu w pobliżu jednej z popularnych restauracji mieszkaniec powiatu bielskiego umówił się z mężczyzną, który był zainteresowany ofertą sprzedaży jego pojazdu marki Audi A4 wartego blisko 60 tysięcy złotych. Mężczyźni spotkali się i razem pojechali na jazdę próbną. Prowadził właściciel, który odpowiadał na pytania rzekomego kupującego dotyczące stanu technicznego pojazdu, który wyrażał zainteresowanie jego kupnem. Poprosił jednak o możliwość osobistego prowadzenia pojazdu, aby w ten sposób sprawdzić samochód podczas jazdy próbnej. Kiedy właściciel wyszedł z samochodu, ten wsiadł za kierownicę, a następnie odjechał z piskiem opon, zostawiając zdezorientowanego właściciela na jezdni.

Właściciel wartego blisko 60 tysięcy złotych audi od razu udał się do Komisariatu Policji w Jasienicy, aby zgłosić, że przed chwilą skradziono mu pojazd. Na miejscu śledczy z zespołu kryminalnego przyjęli zawiadomienie. Skradziony pojazd został zarejestrowany w policyjnej bazie danych, a informacja o zuchwałej kradzieży została przekazana patrolom na terenie miasta oraz w okolicznych powiatach. Kiedy pokrzywdzony podawał i opisywał zachowanie sprawcy, śledczy skojarzyli sprawę jednej z podobnych kradzieży, jaka miała miejsce w ubiegłym roku. Dzięki temu szybko ustalili tożsamość podejrzanego, z którym policjanci mieli już do czynienia w przeszłości.

Stróże prawa zawiadomili o kradzieży samochodu wydział kryminalny bielskiej komendy, a czynności związane ze ściganiem sprawcy ustalonego przez jasienickich śledczych i odzyskaniem auta osobiście nadzorował zastępca naczelnika bielskiego wydziału kryminalnego. W poszukiwania zaangażowano również pozostałych policjantów z bielskiego wydziału prewencji i kryminalnego.

Około 19.00 w Jaworzu patrol wywiadowców z bielskiego wydziału prewencji zauważył poszukiwane przez policjantów skradzione audi. Kiedy kierowca wjechał w jedną z bocznych uliczek, został zatrzymany. Warty prawie 60 tysięcy złotych samochód powrócił w ręce prawowitego właściciela, a podejrzewany o jego kradzież nastolatek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w dniu, kiedy dokonał kradzieży, powinien zgłosić się do więzienia w celu odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Śledczy zawiadomili o zaistniałej sytuacji cieszyński sąd, który wydał nakaz doprowadzenia go po zakończonych czynnościach do zakładu karnego. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą może trafić za kraty na kolejne 8 lat. Prosto z jasienickiego komisariatu trafił do więziennej celi, gdzie poczeka na swój kolejny wyrok.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
5 dni temu

Lać pałą i patrzeć jak puchnie…

Nie zamykajcie durnia
Nie zamykajcie durnia
5 dni temu

To raczej zwykły głupek niz kryminalista.
Porządne publiczne lanie na gołą dupę na miejskim rynku oduczyłoby go głupoty naszym niewielkim kosztem.
Ale wiadomo – rozumu przez to nie nabędzie. Taki się raczej już nie rozwinie.

Irena
Irena
5 dni temu

Takim to tylko kulka w łeb a nie wczasy za nasze podatki.

SpołecznaPotrzebaPrawa i Sprawiedliwości
SpołecznaPotrzebaPrawa i Sprawiedliwości
5 dni temu
Reply to  Irena

“małe złodziejki wieszacie, dużym się kłaniacie”
Obok siuchty na skalę światową kręcą a Wy się na gòwniarzu wyżywacie.
No ale tak to ma działać, he he…:)

Hermenegilda
Hermenegilda
6 dni temu

Nałożyć solidną karę do odróbki np. jako kierowca i obsługiwacz karawanów. Najpierw niech sobie zarobi i zapłaci za prawo jazdy. Po co 3 razy pisać o wartości audi 60 tys. zł, są wartościowsze. Inna kara to pokazanie twarzy 18-latka.

Maria 32 lata
Maria 32 lata
5 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Ale u nas się bandytów chroni pokazuje się tylko ludzi na protestach walczących o chleb i Wolną Polskę.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 dni temu
Reply to  Maria 32 lata

To prawda, chroni się wizerunek przestępcy nawet jak jest recydywistą.

Janek
Janek
4 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Nie masz pojęcia. Zabierasz głos nie chwalę tego co robi ale znam sytuację on chory jest