Wydarzenia Bielsko-Biała

Ulgi podatkowe dla poszkodowanych przez wodę

Fot. Ilustracyjne

Fiskus wyciąga pomocną dłoń do przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku ulew, jakie nawiedziły nasz region 4 czerwca. Śląska Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że mogą oni wystąpić z wnioskiem między innymi o rozłożenie podatku na raty oraz o odroczenie terminu jego zapłaty.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać pod specjalnie uruchomionym w tym celu numerem telefonu 33 499 80 73. Infolinia będzie czynna do 19 czerwca od 8.00-do 15.00. Informacje na ten temat można też uzyskać bezpośrednio w urzędach skarbowego.

Uprawnieni przedsiębiorcy mogą wnioskować między innymi o:
– rozłożenie na raty należności podatkowych (wniosek RAT-Z),
– umorzenie zaległości podatkowej (wniosek UZ-M),
– odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych (wniosek TER-Z).
We wniosku – przypominają urzędnicy skarbowi – należy opisać swoją sytuację i uzasadnić potrzebę otrzymania ulgi. Informują też, że ocena zasadności udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych przeprowadzana będzie odrębnie w każdej sprawie przez organ podatkowy, z uwzględnieniem ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego.
Wnioski o objecie ulgą można również składać poprzez stronę https://www.biznes.gov.pl/pl lub przez konto w e-Urzędzie Skarbowym.
KAS przypomina jednocześnie, że w przypadku ulg, które stanowią pomoc de minimis, łączna wartość pomocy dla jednego beneficjenta nie może przekroczyć równowartości 300.000 euro w ciągu 3 lat.

google_news