Wydarzenia Bielsko-Biała

Ulicami miasta przejdzie Marsz Równości. Będą spore utrudnienia w ruchu

Fot. Marcin Płużek

W najbliższy weekend w Bielsku-Białej bardzo dużo będzie się działo. Między innymi ulicami miasta przejadą dwie parady. W sobotę o 16.00 z placu Chrobrego wyruszy 4 Bielski Marsz Równości.

Wydarzenie, zgromadzi z pewnością setki, jeśli nie tysiące uczestników. Warto więc wziąć to pod uwagę, bo marsz poruszać się będzie głównymi arteriami w rejonie centrum miasta W tym czasie na tych ulicach wystąpią spore utrudnienia w ruchu. Impreza rozpocznie się już o 11.00 na placu Chrobrego. Wymarsz pochodu zaplanowano na 16.00, po czym, jego uczestnicy przemaszerują ulicami: Zamkową, Partyzantów. PCK, Żywicką i Stojałowskiego, aby powrócić na plac Chrobrego. Trudno powiedzieć ile dokładnie zajmie im to czasu, lecz jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Miejskiej Policji zgromadzenie jest zarejestrowane do 20.00. Więc teoretycznie marsz może trwać do tego czasu. Z pewnością przejście trasy nie powinno zająć uczestnikom więcej niż 1,5 do 2 godzin. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jutro, mniej więcej od 16.00 do 18.00, przejazd przez centrum miasta może być bardzo utrudniony.
Z kolei w niedzielę zorganizowana zostanie Parada Nowoorleańska w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej. W jej przypadku utrudnienia w ruchu będą znacznie mniejsze. Pochód wyruszy z placu Ratuszowego ulicami: Ratuszową, 11 Listopada, plac Wolności na plac Wojska Polskiego. Pomiędzy 15.00 a 17.00 na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – informują miejscy urzędnicy.

google_news