Sport Wadowice

Ultramaraton dla twardzieli

Fot. Bogdan Szpila

W 1891 roku Pierre Giffard, redaktor naczelny paryskiego dziennika Le Petit Journal zorganizował wyścig kolarski z Paryża do Brestu i z powrotem. Impreza jest kontynuowana (obecnie co 4 lata) i jest najstarszym kolarskim wyścigiem na świecie.

Uczestnicy kolarskiego ultramaratonu Paryż – Brest – Paryż tak jak przed 128 laty pokonują trasę 1200 km. Wśród tegorocznych zawodników będzie pięciu kolarzy z klubu Peleton Aquila Wadowice.

Wieczorem, 14 sierpnia wyruszyli busem do Paryża Bogdan Porzuczek, Artur Byrski, Janusz Cepcer, Filip Pasternak i Robert Tatar. 18 sierpnia staną na linii startu (start w pobliża Wersalu), by dotrzeć do Brestu (port nad Atlantykiem), skąd bez dłuższego odpoczynku powrócą do Paryża. Wyścig nie dzieli się bowiem na etapy. Zawodnicy jadą non stop z krótkim przerwami na jedzenie i uzyskanie potwierdzenia w wyznaczonych punktach trasy.

W tegorocznym ultramaratonie Paryż – Brest – Paryż rywalizować będzie około 5000 tysięcy kolarzy, przy czym zawodnicy startują w kilkudziesięcioosobowych grupach co kilka minut.

Fot. Bogdan Szpila
Fot. Bogdan Szpila
navigate_before
navigate_next

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments