Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Ultramaraton w Goleszowie

1 kwietnia wystartuje wiosenna edycja ultramaratonu „Beskidzka 160 na raty”. Rywalizacja będzie toczyła się na trzech dystansach – 24 km, 48 km i na tym dla prawdziwych twardzieli, czyli 103 km!

Jak przebiegnie najdłuższa trasa? Między innymi szczytami Ostrego, Małej Czantorii, Czantorii Wielkiej, Soszowa, Kiczory, Cieńkowa, Magurki Wiślanej, Magurki Radziechowskiej, Skrzycznego i Trzech Kopców Wiślanych. Zawody rozpoczną się w samym centrum Goleszowa, po czym przeniosą w górską scenerię. Trasa biegu będzie wieść turystycznymi szlakami oraz ścieżkami leśnymi i górskimi Beskidu Śląskiego. Jedynie niewielkie odcinki będą zlokalizowane na drogach asfaltowych. Co warte podkreślenia, zbliżająca się impreza będzie doskonałą okazją do zdobycia punktów kwalifikacyjnych do udziału w Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) – jednego z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie.

Wszystko zakończy się w budynku goleszowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej około 18.30. Odbędzie się tam ceremonia dekoracji najlepszych zawodników i koncert Szkockiej Trupy z Bytomia.

google_news