Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Umiesz malować? Chwyć za pędzel

Miejski Dom Kultury – Dom Kultury Włókniarzy organizuje już po raz 27. Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Prace można składać od wczoraj (4 lutego) przez najbliższy miesiąc (do 5 marca). Każdy uczestnik może nadesłać trzy prace wykonane w dowolnych technikach malarskich.

Konkurs przeznaczony jest dla artystów nieprofesjonalnych w wieku powyżej 18 lat. Przeszkodą nie jest ukończenie średniej szkoły plastycznej. Prace absolwentów wyższych szkół artystycznych oraz studentów takich szkół nie będą przyjmowane.
W tym roku tematem przewodnim nawiązującym do jubileuszu 70-lecia połączenia Bielska i Białej– informują organizatorzy – jest „Bielsko-Biała – dwa miasta, jeden organizm”. Przy czym nie jest to tematy obowiązkowy i jak co roku mile widziane będą też praca o dowolnej tematyce.

Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć tutaj

Konkurs organizowany jest od 1995 roku. Początkowo miał charakter wojewódzki. Obecnie mogą w nim uczestniczyć artyści amatorzy z całego kraju. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 160 plastyków, którzy nadesłali 420 prac.

Na fotografii praca  – Marty Gronkiewicz laureatki I miejsca w ubiegłoroczej edycji konkursu.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments