Wydarzenia Wadowice

Unia wspiera edukację

Fot. Archiwum UM w Wadowicach

Ponad półtora miliona złotych unijnej dotacji otrzymała wadowicka gmina na pomoce dydaktyczne, wyposażenie szkół oraz szkolenia nauczycieli.

Z unijnych pieniędzy  skorzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach oraz szkół podstawowych w Kleczy Dolnej i Wysokiej. Placówki te uczestniczą w projekcie „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice”, którego realizacja potrwa do czerwca 2022 roku.

– Cały sprzęt został sfinansowany z unijnej dotacji w wysokości 1,57 miliona złotych, którą mogliśmy przeznaczyć nie tylko na zakupy, ale również na szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów. Udało się zakupić także 4 schodołazy w ramach dostosowania placówek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wylicza burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Do szkół trafią między innymi eduroboty, klocki Lego, modele anatomiczne, globusy, szachy, gry planszowe, książki, tablety, komputery, tablice multimedialne. W projekcie uczestniczy 330 uczniów i 92 nauczycieli.

 

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
facio
facio
2 miesięcy temu

Nie życzymy sobie “wsparcia” unii – łapska precz od naszych dzieci! Nie poślę dziecka do żadnej szkoły ze “wsparciem” “unii”!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  facio

A to ciekawe, nie życzę sobie wsparcia unii ale po autostradzie chętnie jadę. Aby posłać dziecko do szkoły najpierw trzeba je mieć i troszczyć się o nie.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Niemożliwe aby lewactwo w Unii wspierało edukację. Dotację dostały w powiecie tylko szkoły pod burmistrzem?