Sport Oświęcim

Unia zaczęła piątą rundę od wygranej

Od wygranej rozpoczęli oświęcimscy hokeiści piątą, ostatnią rundę sezonu zasadniczego. Na własnej tafli, bez większych problemów, pokonali Zagłębie Sosnowiec.

Spotkanie nie mogło ułożyć się dla Unii lepiej. Już w 17 sekundzie Gregor Koblar dopadł do krążka po strzale Sebastiana Kowalówki i było 1:0. W tym sezonie szybciej bramkę zdobył jedynie Teddy Da Costa (GKS Katowice), który w starciu z Energą Toruń już w 15 sek. wpisał się na listę strzelców. Koblar skopiował wyczyn  Gleba Klimienki (GKS Tychy) i to dosłownie. Obaj zdobyli gole w 17 sek. i w obu przypadkach posłali gumę do bramki Zagłębia.

Pod koniec pierwszej tercji wprowadzenie podwyższył Dariusz Wanat, a krótko po zmianie stron liczebną przewagę zamienił na gola Luka Kalan. Bramka autorstwa Filipa Stokłosy niczego nie zmieniła, choć goście mieli jeszcze całą trzecią tercję na pokuszenie się o kontaktowe trafienie.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)