Wydarzenia Cieszyn

Uratować WTZ w drogomyskim zameczku

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Dzisiaj odbyło się spotkanie w sprawie Warsztatu Terapii Zajęciowej w drogomyskim zameczku. Obecni na nim byli m.in. starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, wójt gminy Chybie Janusz Żydek, wiceburmistrz Strumienia Włodzimierz Cybulski, a także radni oraz pracownicy WTZ.

Emocji nie brakowało. Mieczysław Szczurek podkreślił, że władze powiatu cieszyńskiego nie mają zamiaru likwidować Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jednakże stan budynku przy ul. Modrzewiowej jest fatalny. Na niezbędny remont – obecnie szacowany na ok. 3,5 mln zł – pieniędzy w powiatowej kasie brakuje. W związku z tym rozważany jest scenariusz przenosin WTZ do Domu Pomocy Społecznej “Feniks” w Skoczowie. Na taki jednak plan nie chcą się jednak zgodzić rodzice uczestników, a także mieszkańcy Drogomyśla, władze gmin Chybie oraz Strumień.

Podczas spotkania ustalono, że władze powiatu cieszyńskiego będę szukać dofinansowania na konieczny w drogomyskim zameczku remont. Pomoc w tej sprawie obiecali zarówno włodarze Strumienia jak i Chybia.  – Bardzo się cieszę z tego dzisiejszego spotkania. Po etapie wzajemnego oskarżenia się, zaczęliśmy w końcu dochodzić do tego, że wszyscy chcemy spróbować zrobić coś dla WTZ i może uda się pójść w dobrym kierunku – mówi starosta cieszyński.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
maurycy Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maurycy
Gość
maurycy

stan budynku przy ul. Modrzewiowej jest fatalny. Na niezbędny remont – obecnie szacowany na ok. 3,5 mln zł – pieniędzy w powiatowej kasie brakuje- Panie Starosto, przypomina to passus zameczku w Kończycach Wielkich. Lepiej wyremontować i sprzedać za bezcen, czy od razu pocisnąć ruinę? Może poczekamy, aż ruina stanie się jeszcze większą ruiną? Powinien Pan Starosta pomyśleć jak pozyskać fundusze na remont…. Dobry gospodarz postąpiłby właśnie w ten sposób.