Wydarzenia Cieszyn

Uroczyście w Bażanowicach. Diamenty i złoto

Fot. Krystian Grzybek/UG Goleszów

Po raz pierwszy uroczystość z udziałem małżeńskich jubilatów z gminy Goleszów, odbyła się w nowym Klubie Seniora w Bażanowicach. Świętowano w połowie minionego tygodnia. Diamentowe i złote gody świętowało tam kilkadziesiąt par. Złoci jubilaci tradycyjnie otrzymali Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP, a pary diamentowe okolicznościowe dyplomy od władz gminy.

Złote pary: Maria i Stanisław Adamkowie (Bażanowice), Irena i Rudolf Bujokowie (Goleszów), Krystyna i Stanisław Bujokowie (Godziszów), Maria i Franciszek Cholewowie (Puńców), Barbara i Tadeusz Chromikowie (Puńców), Teresa i Mirosław Cisowie (Goleszów), Wanda i Władysław Cymorkowie (Goleszów), Ludwika i Juliusz Czaplowie (Cisownica), Alicja i Leszek Czerneccy (Cisownica), Grażyna i Władysław Drobiszowie (Kozakowice Dolne), Eugenia i Jerzy Laryszowie (Cisownica), Janina i Piotr Kukuczkowie (Dzięgielów), Irena i Henryk Matuszny (Cisownica), Helena i Florian Nowakowie (Godziszów), Anna i Edward Pieczonkowie (Goleszów), Emilia i Karol Pilchowie (Goleszów), Joanna i Władysław Polokowie (Kisielów), Stanisława i Zygmunt Solarscy (Goleszów), Helena i Jan Wapienikowie (Goleszów), Stefania i Władysław Wapienikowie (Goleszów).

Diamentowe pary: Anna i Gustaw Buzkowie (Puńców), Maria i Józef Klajmonowie (Kisielów), Lidia i Oskar Samcowie (Puńców), Maria i Karol Sojkowie (Bażanowice).

Jubilatom gratulowali wójt gminy Sylwia Cieślar, przewodniczący Rady Gminy Karol Lipowczan i kierownik goleszowskiego Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Pilch. Nie zabrakło serdecznych życzeń i kwiatów oraz toastu, tradycyjnego „Sto lat” i wspólnej fotografii.
Fot. Krystian Grzybek/UG Goleszów

google_news