Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka

Uroczysta Gala Finałowa konkursu “Osobowość Ziem Górskich”. Do kogo trafiły statuetki? – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

Dziś w Żywcu odbyła się Uroczysta Gala Finałowa Konkursu „Osobowość Ziem Górskich”. W jednej z kategorii nominowany był, niedawny zdobywca Srebrnej Cieszynianki, Krzysztof Marciniuk, dziennikarz Głosu Ziemi Cieszyńskiej oraz naszego portalu.

Do Konkursu mogły zostać zgłoszone osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub przedsiębiorstwa z terenu Polski, Słowacji i Czech, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Kandydaci zgłaszani byli w kategoriach: „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich”, „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich”, „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich”, „Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich”, „Dziennikarz Ziem Górskich”, „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich”, „Osobowość Ziem Górskich” oraz „Sportowiec Ziem Górskich”.

Nagrody w przyznawała kapituła, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło w trzech etapach. W pierwszym z nich, kapituła oceniła przesłane kandydatury dokonując wyboru po trzech nominowanych w każdej z kategorii. Przez dziewięć kolejnych dni od opublikowania nazwisk, internauci oraz laureaci poprzednich edycji mogli oddawać swoje głosy. W ostatnim etapie kapituła dokonała wyboru laureatów spośród nominowanych zwykłą większością głosów.

W kategorii Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich zwyciężył Hotel GORCE Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. Tytuł Średniego Przedsiębiorcy Ziem Górskich trafił do Jamajka s.r.o. (sp. z o.o.) – Koliba Greta. Dużym Przedsiębiorcą Ziem Górskich została ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych sp. z o.o. Tytuł Samorządowca Ziem Górskich trafił do Jana Góry, wójta gminy Lipowa. Organizacją Pozarządową Ziem Górskich okrzyknięto Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”. W kategorii Dziennikarz Ziem Górskich triumfował Jerzy Jurecki, wydawca i dziennikarz śledczy Tygodnika Podhalańskiego. Sportowcem Ziem Górskich został Ksawery Masiuk. Natomiast statuetka „Osobowość Ziem Górskich” trafiła do Jana Szturca.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
żywczak
żywczak
5 miesięcy temu

Śląskie ptaszysko w herbie małopolskiego miasta jakim jest Żywiec to kłamstwo śląskie.Moje miasto posługuje się bohomazem.Tylko w czasie okupacji niemieckiej żywiecczyzna podlegała administracyjnie pod Katowice .Przyjdzie jeszcze czas ,że człowiekiem roku w naszym powiecie zostanie ktoś kto wyprowadzi nas z tego badziewia zwanego woj. śląskie

Heehejjj!
Heehejjj!
5 miesięcy temu

A ta puta skąd się przypętała??ludzie, tak obniżyć rangę imprezy – nieprzemyślane, szkoda
PiS sam sobie szkodzi takimi kreaturami

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Ogólnie w Żywcu odbyła się uroczystość bez sali, gospodarza? Chyba, że organizatorem był rząd i reprezentantem widoczny na zdjęciu minister rolnictwa i rozwoju wsi o ile Żywiec zaliczyć do wsi.