Wydarzenia Bielsko-Biała

Uroczystości w ZSSiO. Bielscy uczniowie zyskają nowe możliwości

W piątek przed południem w ZSSiO w Bielsku-Białej miały miejsce dwie uroczystości. Pierwsza dotyczyła otwarcia nowej pracowni nauki jazdy, później z kolei podpisano porozumienie dotyczące patronatu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej nad kierunkiem technicznym. Tym samym, dla uczniów bielskiej “samochodówki” otwierają się znacznie większe możliwości.

Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej może pochwalić się nową pracownią nauki jazdy. Składa się ona z dwóch części – teoretycznej, wyposażonej w 20 stanowisk komputerowych do nauki przepisów drogowych, oraz praktycznej – zawierającej symulatory do nauki jazdy. Nowoczesne urządzenia pozwalają m.in. na wykonywanie manewrów w maksymalnie realistycznych, zróżnicowanych warunkach. Koszt całościowy stworzenia i przystosowania pracowni wyniósł ok. 300 tys. zł.

Ta inwestycja pozwoli szkolić naszych uczniów przy jednoczesnej oszczędności, ponieważ nie będziemy musieli wynajmować zewnętrznych firm. Kształcimy młodzież zgodnie z oczekiwaniami rynku pracy – mówił dyrektor ZSSiO Janusz Berek. – Bardzo się cieszę, że możemy wsłuchać się w głos młodzieży – dodawał Piotr Kucia.

Na otwarciu pracowni obecni byli również dyrektor delegatury kuratorium oświaty Tomasz Kowalik oraz prezes MZK Hubert Maślanka. Krótko po uroczystym przecięciu wstęgi zebrani udali się do sali konferencyjnej, gdzie podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy w zakresie organizacji kształcenia na kierunku Technik Transportu Drogowego, nad którym patronat objął Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej.

Bardzo cieszymy się z tego porozumienia. Upatrujemy w nim obopólnych szans – dla nas z perspektywy potencjalnego pracodawcy, któremu zależy na pozyskiwaniu nowych pracowników, natomiast dla szkoły będzie to na pewno szansa realizowania zadań dydaktycznych przy współpracy z branżowym partnerem – mówił Hubert Maślanka, prezes MZK.

W ramach porozumienia i patronatu, MZK realizować będzie wycieczki dydaktyczno-zawodowe m.in. do siedziby spółki oraz fabryk autobusów i komponentów. Dla najlepszych uczniów ufundowane zostaną nagrody. – Te wszystkie działania przyczynią się do tego kierunek będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla młodych ludzi. Nawiązanie współpracy wpisuje się w prowadzoną przez spółkę politykę otwarcia się na sektor edukacyjny – dodaje prezes.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
2 miesięcy temu

Świetna inicjatywa.