Cieszyn Na sygnale

Urząd Marszałkowski ostrzega przed dziwnymi telefonami

Fot. Pixabay.com

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wydał ostrzeżenie, w którym informuje, że nie prowadzi żadnej kampanii zdrowotnej pod hasłem „Zdrowe Śląskie”. Nie rozdaje pulsoksymetrów, nie zaprasza na spotkania.

W ostatnich dniach do Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia w Katowicach dzwonią zaniepokojeni mieszkańcy województwa śląskiego, którzy odbierają smsy i telefony zachęcające do spotkań, oferujące pakiet badań i pulsoksymetry. Osoby dzwoniące mówią, że telefonują z urzędu marszałkowskiego i zapraszają na spotkanie w celu odbioru pulsoksymetru. W takim przypadku należy zachować czujność.

– Maili i telefonów w tej sprawie otrzymujemy w ciągu ostatnich dni bardzo dużo. Ktoś wykorzystuje dawne hasło, którym województwo śląskie promowało działania prozdrowotne do roku 2018. Informujemy, że w chwili obecnej nie prowadzimy działań pod takim hasłem. W dobie pandemii nie zapraszamy ludzi na zorganizowane spotkania, przeciwnie – zachęcamy, by, o ile to możliwe, zostawali w domach. Z treści maili wnioskujemy, że ktoś kieruje swoje działania do osób starszych. Nie mamy z tą akcją nic wspólnego – mówi Joanna Stynwak, dyrektor Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wwwww 2021
Wwwww 2021
29 dni temu

Wczoraj odebrałam właśnie taki telefon o kampanii zdrowotnej w Województwie Śląskim. Zignorowałam tego typu “troskę” o zdrowie i nie wysłuchawszy do końca głosu miłej pani, odłożyłam słuchawkę.