Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Urządzasz pokój dla dziecka? O tym warto pamiętać!

Szykujesz się na pojawienie się nowego członka rodziny? Przeprowadzacie się do większego mieszkania? A może chcesz przeprowadzić zmiany w pokoju rosnącego malucha? Przedstawiamy kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy aranżacji dziecięcego pokoju!

Jakie meble dziecięce wybrać?

Meble dla dzieci powinny być wytrzymałe i funkcjonalne. Najlepiej sprawdzą się białe lub drewniane – neutralne kolory będą świetną podstawą pod kolorowe zabawki. W przypadku dużych mebli wolnostojących (komody, szafy), koniecznie zabezpiecz je przed upadkiem – za pomocą przywiercenia do ściany.

Zrezygnuj z półek na rzecz zamykanych szuflad. To tutaj schowane będą liczne zabawki Twoich pociech. Najlepiej przechowuj je w workach – materiałowych lub papierowych. Takie worki są świetnym narzędziem do nauki porządku – już dwulatek będzie w stanie pozbierać do nich nieużywane zabawki.

Ciekawe projekty pokoi dla dzieci – niezliczone pomysły dla maluchów

W pokoiku najlepiej wydzielić kilka stref – osobno do zabawy, inną do nauki a kolejną do snu i odpoczynku. Dzięki temu utrzymacie względny porządek, a dziecku łatwiej będzie odnaleźć się w swoim nowym królestwie. Pamiętaj o schowkach, szafkach, koszach – w ciągu kilku lat zbierze się wam pokaźna kolekcja zabawek, które muszą gdzieś przebywać.

Dobrym pomysłem jest stolik z krzesełkiem, najlepiej o regulowanej wysokości. To tutaj dziecko będzie mogło kreatywnie się rozwijać rysując lub lepiąc z plasteliny, a później – poznawać pierwsze literki. Dla starszych dzieci świetnie sprawdzi się łóżko piętrowe, które stanowi znakomitą kryjówkę. Pod nim może się znaleźć biurko lub strefa do zabawy.

Pokoje dziecięce – na co uważać?

Zrezygnuj ze ścian w krzykliwych kolorach – razem z zabawkami sprawią, że pokój będzie chaotyczny, a dziecko nie da rady w nim odpocząć i się wyciszyć. Postaw na biel lub delikatny pastelowy odcień. Na ściany możesz przymocować naklejki lub plakaty. Takie elementy łatwo wymienić na inne, zgodne z aktualnymi zainteresowaniami dziecka.

Możesz spróbować urządzić pokój w tematyczny sposób – jednak uważaj na szybko zmieniające się zainteresowania dziecka! Bohaterów ulubionej bajki lepiej ukryć w tematycznej pościeli czy obrazkach na ścianach. Dzięki temu o wiele łatwiej (i taniej!) będzie je wymienić na kolejny obiekt dziecięcych fascynacji.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments