Wydarzenia Cieszyn

Urzędy z ograniczeniami w Cieszyńskiem

Fot. Poglądowe/Starostwo Powiatowe Cieszyn

W związku z wprowadzonymi w kraju kolejnymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa COVID-19, a także wejściem powiatu cieszyńskiego do strefy czerwonej wiele urzędów wprowadza nowe zasady obsługi klientów.

I tak od jutra Starostwo Powiatowe w Cieszynie trzeba się liczyć z ograniczeniami.  – W obiekcie przy ul. Szerokiej 13, gdzie znajdują się: Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydział Nieruchomości, Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Wydział Architektury i Budownictwa, ruchem klientów będzie kierował pracownik służby ochrony. Wejście do poszczególnego Wydziału będzie możliwe tylko za okazaniem karty wstępu, która zostanie wydana przez pracownika służby ochrony. Jednocześnie w każdym Wydziale może być obsługiwany tylko jeden klient. Nie dotyczy to wydawania map, wypisów i wyrysów, co będzie realizowane na dotychczasowych zasadach – mówi starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

W Wydziale Komunikacji także zostanie ograniczona liczba klientów jednocześnie oczekujących na obsługę w poczekalni. Ruchem klientów będzie kierował pracownik służby ochrony. Podczas wizyty klienta w Urzędzie bezwzględnie obowiązuje zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa, w szczególności: zachowanie odstępu od pozostałych osób, zakrycie nosa i ust maseczką lub w inny dopuszczalny sposób oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
heg
heg
1 rok temu

Natomiast w szpitalu powiatowym w Cieszynie należałoby punkt pobrań do badań udostępnić przez cały tydzień, a nie tylko w czwartki i piątki. Tłumy ludzi w kolejce, a dostępu broni wojsko ( jak w stanie wojennym). Świadczy to, o arogancji naszych decydentów. Naprawdę wstyd!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Już chyba stracono zaufanie do rękawic ochronnych jak było na początku epidemii(?). Widać, że przy tankowaniu paliwa są wyjątkowo, zgadza się, stacje benzynowe wyjątkowo bogate.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Dziwne, że jeszcze do urzędu można wejść. To wydawanie kart aby zwiększyć ryzyko przez papier? W innych urzędach co robią” – przechodzą na pracę zdalną oczywiście informując, że to w dbałości o petentów.

Sylwia Pieczonka
Sylwia Pieczonka
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Karty wstępu są zalaminowane, dzięki czemu w prosty sposób można je zdezynfekować. Nie chcemy w żadnym razie utrudniać wejścia do Urzędu naszym klientom, ale niestety musimy wprowadzić pewne zmiany w bezpośredniej obsłudze, jest to związane z tym, że obecnie znajdujemy się w czerwonej strefie.

Yhm
Yhm
1 rok temu

Nie róbcie kina. Wszyscy pracują normalnie oprócz lekarzy. Teraz do tego grona dołączą urzędnicy?

Sylwia Pieczonka
Sylwia Pieczonka
1 rok temu
Reply to  Yhm

Starostwo w pełni jest otwarte na bezpośrednią obsługę klientów. Każdy chętny zostanie przez nas obsłużony. Wprowadzone zmiany służą zwiększeniu bezpieczeństwa naszych klientów podczas wizyty w Starostwie.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Znam urząd w strefie czerwonej który natychmiast zamknięto jak ogłoszono nowe strefy. Na wiosnę był zamknięty i wyglądało jakby czekano na następną okazję. Widać w jednym miejscu wirus jest bardziej agresywny a raczej petent z wirusem a w drugim mniej. A może w jednym miejscu władze są bardziej strachliwe od drugiego. Oczywiście takie zamknięcie urzędu musi się odbijać na aktywności pracy względem potrzebujących. Tylko porównuję, chwała dla Starostwa, zdaję sobie sprawę z większej pracy aby się strzec niż w tym urzędzie który zamknięto dla bezpośredniej obsługi.

Bomnaparte
Bomnaparte
1 rok temu

Chyba w trosce o samych siebie , bo petentów (klient to może być w domu towarowym lub w publicznym) macie jak zawsze “gdzieś”.Jak teraz będzie dowoził autobus Wispolu ? Od Waszego dobrego Znajomego?Dlaczego pomimo zapewnień Starostwa/Rzeczniczki Wydz. Komunikacji wciąż nie pracuje wydajnie , pomimo zapewnień i wciskaniu ciemnoty ludziom pod tytułem : ” jeszcze będzie normalnie….” ?Wy się tam wyprowadźcie na “zadupie” razem ze swoimi samochodami na parkingu ,z zajętego pod budynkiem Starostwa – szlabanik sobie zrobili , “elyta z wiochy”.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Bomnaparte

Pełna zgoda, klient pojęcie szerokie które mogłoby mieć zastosowanie i w urzędach ale nie da się. Bo urzędy nie wiedzą i nie chcą wiedzieć kto to klient. Znam urząd, w którym wdrożono od kilku lat ISO i tam klient ma szczególne miejsce ale urzędnicy rozumieją po swojemu. Bo jak by mogło być aby klient miał więcej praw niż przyzwyczajenia. Audytorzy przymykają oko i podpisują przedłużenie certyfikatu. I tak oto oszukujemy się co stało się dziś normalnością.

Sylwia Pieczonka
Sylwia Pieczonka
1 rok temu
Reply to  Bomnaparte

Większość ludzi nie lubi, kiedy urzędnicy nazywają ich petentami. Są wręcz uczuleni na to słowo, ponieważ słowo petent kojarzy im się niedobrze, z osobą, która zawraca niepotrzebnie głowę urzędnikom, a należy pamiętać, że urzędnicy nie robią obywatelom łaski, że ich dobrze obsługują, podbiją papierki czy wydają dokument… Sama pozycja petenta zakłada osobę, która o coś prosi, a urzędnik może coś dać albo czegoś nie dać. Nikt do urzędu nie chodzi o coś prosić, dlatego w administracji petent stał się klientem, ponieważ dzięki temu zyskał podmiotowość. Obowiązkiem urzędnika jest bycie pomocnikiem tej osoby, która chce coś załatwić w urzędzie. Urzędnik bywa… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Mamy trochę teorii. Dodam do niej, że jest coś takiego jak badanie satysfakcji klienta. W tej teorii jest i tak, że urzędnik ma pełnić rolę służebną dla klienta. Czy tak jest w praktyce? Nie widzę aby w urzędach kwapiono się do badania satysfakcji klienta, owszem bywają ankiety ale układane tak aby dobrze wypadły dla urzędu. Duuużo wody musi upłynąć, w urzędach rzeczywiście pojawić się konkurencja pracy a nie pewny etat. Jaka różnica, że interesantów nazwie się klientami jeśli tak naprawdę są petentami.

Sylwia Pieczonka
Sylwia Pieczonka
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Zgadzam się. Zmieniajmy świat od małych kroczków, Rzymu też od razu nie zbudowano! Cieplutko pozdrawiam, życząc spokojnego wieczoru! 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Wzajemnie, życzę zdrowia, nie zamykania urzędu przed Klientami, petentami, interesantami jak kto zwał.