Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Usługi sprzątania – jak wybrać odpowiednią firmę?

Zachowanie czystości świadczy pozytywnie o miejscu pracy, przez co coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm sprzątających. W ten sposób zapewniają sobie i swoim pracownikom higieniczne oraz bezpieczne miejsce. Dlaczego warto na nie postawić i jak wybrać tę odpowiednią? Warto się temu przyjrzeć.

Firma sprzątająca – dlaczego warto?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego usługi sprzątania lepiej jest zlecić profesjonalnej firmie niż pracownikom etatowym. Jaka istnieje różnica? Przede wszystkim chodzi o formę zatrudnienia. W przypadku podpisania umowy z daną firmą sprzątającą, nie zatrudniamy ich pracowników bezpośrednio, a pośrednio. Co to oznacza? Nie musimy martwić się o możliwą niedyspozycję, urlopy i wszelkie inne przypadki, gdzie pracownik nie może wstawić się w pracy – za wszystko odpowiada tutaj dana firma.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie musimy przejmować się tutaj sprzętem i niezbędnymi środkami, które będą potrzebne wykwalifikowanym pracownikom. Jeśli zdecydowalibyśmy się sami zatrudnić taką osobę, koszty tego przedsięwzięcia leżałyby po naszej stronie. Wszystko to pokazuje, że zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej niesie ze sobą multum korzyści. Jak jednak wybrać tę, która będzie odpowiednia?

cropped shot of professional cleaner in rubber gloves cleaning computer mouse on office table

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Na wybór usług zawsze wpływa wiele czynników, które powtarzają się na przestrzeni różnych branż. Tak też jest w przypadku firm sprzątających. Dochodzą tutaj też indywidualne aspekty. Co dokładnie wpływa na wybór?

  • Pozytywna opinia – jest to element całkowicie niezbędny. W sieci można znaleźć wiele miejsc, gdzie zamieszczane są potwierdzone opinie o wielu firmach sprzątających. Jednocześnie można posiłkować się forami, w których mogą wypowiadać się zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. W ten sposób można poznać wiele faktów, o których niektóre firmy zwyczajnie nie wspomną.
  • Certyfikaty i ubezpieczenia – jest to często pomijany aspekt, co jest bardzo złą praktyką. Ubezpieczenie przed przypadkowymi szkodami jest konieczne, szczególnie gdy nasza firma posiada specjalistyczny sprzęt, który wymaga wyjątkowego podejścia w czyszczeniu. Jeśli zostanie on zniszczony bez ubezpieczenia, często będziemy musieli sami ponieść koszty naprawy. Jednocześnie warto pamiętać o certyfikatach, takich jak Gwarant Czystości i Higieny, który jest wydawany przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości. To pewność wysokiej jakości usług.
  • Profesjonalny sprzęt do sprzątania – każde miejsce wymaga szczególnego sprzętu. Zwykłe biura mogą być czyszczone za pomocą mopów i pracy ręcznej, jednak nawet tutaj konieczne będą wysokiej jakości odkurzacze oraz specjalistyczne narzędzia do pracy z dywanami. W przypadku hal produkcyjnych i magazynów nawet to nie wystarczy – będą konieczne specjalne maszyny, którymi poruszać będą się specjaliści z firmy sprzątającej.
  • Skuteczne środki czyszczące – w zależności od branży, niektóre ze środków nie mogą być stosowane. Dzieje się tak w przypadku pracy z żywnością, jak i we wszelkich placówkach medycznych. Warto mieć to na uwadze.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze firmy sprzątającej?

W tym wszystkim nie można zapomnieć o dodatkowych usługach sezonowych. Dobra firma sprzątająca powinna oferować odśnieżanie, grabienie, jak i dbałość o tereny zielone. Należy też pamiętać o optymalnej cenie – nietrudno znaleźć firmę, która wykona wszystko za wielkie pieniądze. Zadaniem dobrego przedsiębiorcy jest znalezienie idealnego stosunku jakości do ceny.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments