Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Ustalenia w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 948 Kobiernice – Żywiec Oczków

Fot. Paweł Szczotka

Urząd Gminy Czernichów poinformował o ustaleniach dotyczących przebudowy drogi wojewódzkiej nr 948 po spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i IMB Podbeskidzie, radnych gminy Czernichów oraz przedstawiciela przedsiębiorców z gminy Czernichów.

Jak podkreślają samorządowcy podczas spotkania ustalono, że czasowo wstrzymane zostało zamknięcie odcinka drogi między skrzyżowaniem ul. Bielskiej z ul. Żywiecką w Międzybrodziu Bialskim a mostem w Międzybrodziu Żywieckim. Planowana zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona we wrześniu 2021 roku. Do tego czasu ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo.

Wykonawca robót nakreślił planowany harmonogram robót oraz zobowiązał się do przekazania gminie Czernichów planu prac planowanych na rok 2021. Wójt gminy Czernichów Barbara Kos-Harat po raz kolejny poruszyła kwestię zapewnienia przejezdności drogi w czasie przebudowy mostu na potoku Żarnówka Mała w rejonie zapory Porąbka. ZDW Katowice i wykonawca przeanalizują możliwość budowy tymczasowej przeprawy dla pieszych w tej lokalizacji – informuje Urząd Gminy Czernichów.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

To wielkie, że w rozmowach ze strony Urzędu Gminy na etapie wstępnym, uczestniczą radni (ilu ich było, może z przedmiotowej komisji zajmującej się infrastrukturą?). Gdyby to była odpowiednia komisja Rady Gminy – bardziej zrozumiałe. No ale radnych można angażować na każdym etapie kompetencji UG, oby nie przeszkadzali.