Sport Cieszyn

Ustroń: Płyniesz Polsko

28 kwietnia rozpocznie się projekt „Płyniemy Polsko”. Dariusz Gryt i Jacek Biskupek (Moto H2O Rybnik przy Yacht Clubie Rybnik), rozpoczną ustanawianie rekordu Polski. Wspierać ich będzie team organizacyjny złożony z Kornela Pająka i Marcina Reja.

Śmiałkowie wystartują z Ustronia, dotrą nad morze i wrócą do Rybnika poruszając się wodnymi szlakami. Jest to pierwszy w historii projekt, który zakłada opłyniecie Polski na skuterach wodnych głównymi rzekami Polski, Wisła i Odrą.

Partnerami strategicznymi projektu są Fundacja EDF Polska oraz Olimpiady Specjalne Polska. Podczas ustanowiania rekordu Polski będą zbierane środki finansowe na specjalistyczny sprzęt do nurkowania dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem w celu prowadzenia zajęć z nurkowania.

Cała akcja rusza w Ustroniu, w piątek 28 kwietnia o 15.00 na stawie kajakowym przy ul. 3 Maja. W programie są pokazy waveboardu, prezentacja skuterów, animacje dla dzieci, występ kapeli góralskiej oraz wiele innych atrakcji. Oby tylko deszczowa pogoda nie pokrzyżowała tych ciekawych planów…

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments