Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ustroń-Wisła: Tenisowa wiosna

Pełen emocji cykl zawodów tenisowych rusza właśnie w cieszyńskim regionie. Rywalizację będzie można śledzić od najbliższego weekendu na kortach.

Mowa o cyklu zawodowych turniejów tenisa ziemnego „Wisła&Ustroń Cup 2018” rangi ITF Futures Men’s. Start już w najbliższy weekend, a premierowy turniej to zawody “Dachy Gold Cup” w Wiśle. Eliminacje odbędą się w dniach 28 – 30 kwietnia, a turniej główny potrwa od 30 kwietnia do 6 maja.

Emocje czekają kibiców praktycznie przez cały maj. Turniej nr 2 “Wisła Cup”, zaplanowano w okresie 5 – 13 maja, turniej nr 3 “GK Forge Cup” w Ustroniu, rozegrany zostanie w dniach 12 – 20 maja, zaś turniej nr 4 “Ustroń Cup”, odbędzie się pomiędzy 19 a 27 maja.

W każdym turnieju na zawodników czeka pula nagród w wysokości 15 tys. USD, co jest ewenementem w skali nie tylko Śląska Cieszyńskiego. Wystartują tenisiści z różnych krajów. Dodatkowo zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji ATP. Turnieje będą rozgrywane na kortach w centrum Wisły i na Jonidle oraz na kortach UKS Beskidy i Ustrońskiego Towarzystwa Tenisowego w Ustroniu

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments