Cieszyn Na sygnale

Ustroń: 8-latek na hulajnodze wpadł pod koła osobówki. Dziecko trafiło do szpitala

Zdjęcie poglądowe. Fot. Policja

Wczoraj w Ustroniu doszło do wypadku z udziałem 8-letniego chłopca, który poruszał się po przejściu dla pieszych na hulajnodze. Kierująca osobowym volkswagenem nie zatrzymała się przed pasami i potrącił dziecko. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce 8 kwietnia na ulicy Daszyńskiego w Ustroniu. Kierująca toyotą kobieta poruszała się tą jezdnią, w kierunku drogi wojewódzkiej.
Na przejściu dla pieszych potrąciła 8-letniego chłopca, który najprawdopodobniej wjechał na nie hulajnogą zza pojazdu, który był zaparkowany na poboczu.
Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Policjanci na miejscu wypadku wykonali oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy. Szczegóły wypadku są wyjaśniane przez śledczych.

Zatrzymaj się!

– Apelujemy o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców. W sytuacji, kiedy zbijamy się do przejścia dla pieszych, skrzyżowania, bezwzględnie należy zachować szczególną ostrożność! Gdy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się i udzielić pierwszeństwa. Z kolei piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa użytkownik hulajnogi jest traktowany jak pieszy. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność i pełne skupienie na drodze!
Moment dekoncentracji może doprowadzić do tragedii – przypomina oficer prasowy cieszyńskiej policji Krzysztof Pawlik.

google_news