Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: Damian Ryszawy odwołany z komisji. Powodem miało być “hajlowanie”

Damian Ryszawy został właśnie odwołany z Komisji Budżetu i Przestrzegania Prawa. Decyzja radnych nie była w tej sprawie jednomyślna.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że odwołanie ma związek z “jego zachowaniem w dniu 23 października 2023 roku w budynku Ratusza i w okresie późniejszym oraz stanowi wyraz braku akceptacji na prezentowaną przez radnego postawę”. Chodzi o fakt, że ustroński radny miał tuż po Komisji Infrastruktury Rady Miasta Ustroń donosząc się do przebiegu dyskusji i prezentowanych przez innych stanowisk, wykonać jak czytamy w uzasadnieniu uchwały “gest prawą ręką unosząc ją do przodu ku górze oraz przekładał palce do twarzy celem odzwierciedlenia wąsa, co jednoznacznie nasuwało skojarzenia z ruchem nazistowskim oraz jego przywódcą”. Zachowanie te miało nie licować z powagą pełnienia mandatu radnego.

Dyskusja nad sprawą trwała przeszło pół godziny. Damian Ryszawy podkreślił w swoim wystąpieniu, że sprawą zajmą się prokuratorzy, którzy ocenią zasadność zarzutów. Ustroński radny wyjaśnił, że nie będzie się dogłębnie tłumaczył ani prowadził postępowania dowodowego. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się także sąd.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luk
Luk
3 miesięcy temu

No i jak ktoś przeszkadza w biznesach to trzeba go wyautować

Adam
Adam
3 miesięcy temu

Pewnie chodziło mu o wąsa Charlie Chaplina i rzymski salut a nie faszystowski , a że jednocześnie to zbieg okoliczności oczywiście.

Tq
Tq
3 miesięcy temu

Trzeba sie bardzo mocno przygladac tej komisjii, cos tu smierdzi

tak to leci
tak to leci
3 miesięcy temu
Reply to  Tq

Nic nie trzeba, jakież jest prawo u radnych? – mają większość o przegłosowują wszystko.

no nie?
no nie?
3 miesięcy temu

Jeśli ryszawy – prawidłowo, bliski rudemu.

Ka
Ka
3 miesięcy temu
Reply to  no nie?

W pisie w istebnej za pewne w ustronskiej demokracji nie i zrobie wam komisje

są jeszcze standardy zachowań?
są jeszcze standardy zachowań?
3 miesięcy temu

O co chodzi, jeśli poseł Lichocka mogła sobie odgarniać palcem włosy, no to i radny mógł dwoma palcami zaznaczać wąsa, jest wolność i nie ma sprawiedliwości, że odwołany z komisji, powinien być odwołany z radnego, lecz jacy wyborcy to zrobią.