Cieszyn Na sygnale

Ustroń: Ewakuacja na wyciągu

Fot. GOPR Beskidy

Około czterdziestu ratowników pospieszyło dziś na pomoc do Ustronia. Z powodu braku energii nie działała kolejka linowa na Czantorię.

Jak poinformował nas dyżurny z Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Powiatowej Straż Pożarnej w Ustroniu Polanie z uwagi na wysokie temperatury sytuacja była poważna. Gdy ratownicy dotarli na miejsce od pół godziny wyciąg już nie działał. Próbowano na nowo go uruchomić.

W sumie w trudnej sytuacji znalazło się 51 osób. Rozważono możliwość ewakuacji uwięzionych na wysokości turystów.  Na pomoc ruszyło GOPR oraz strażacy z dwunastu zastępów, w tym grupy z Jastrzębia Zdroju.  Ostatecznie wyciąg udało się uruchomić, a strażacy pomagali zejść turystom. Akcja zakończyła się o 14.30. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

11
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
10 Komentarzy
IlciaKanGrzegorzTomekEwa Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ilcia
Gość
Ilcia

Bylam tam w czoraj z rodzina byla ewakuacja tylko tych osob powaznie chorych na serce i cukrzykow faktycznie byla straz pozarna i karetka b duzo ludzi samych schodzilo na dol ja z rodzina takze na szczescie cali i zdrowi

Kan
Gość
Kan

No i oczywiście ZRM wisła

Ewa
Gość
Ewa

Wyciąg

Ewa
Gość
Ewa

Nigdzie nie doczytałam się,że była ewakuacja,tylko rozważania taką możliwość.Ludzie czytajcie że zrozumieniem.

Tomek
Gość
Tomek

Bo przeczytałaś artykuł po liftingu. Wczesniej sytuacja opisana była zupełnie inaczej….

Karol
Gość
Karol

Pismaki. Normalne, szukanie sensacji, bez sprawdzania wiarygodności podawanych informacji. Tak wygląda właśnie dzisiejsze dziennikarstwo.

Stanisław
Gość
Stanisław

Ewakuacja nie miała miejsca, kolej krzesełkowa ruszyła w trybie awaeyjnym wywożąc uwięzionych turystów na górną stację. Bardzo proszę nie wprowadzaxć w błąd czytelników!

Piotr
Gość
Piotr

Byłem na miejscu i nie widziałem, żeby kogokolwiek zdejmowano z krzesełek, podobno były jakieś zakłócenia w zasilaniu i po jakimś czasie uruchomiono diesla i wszyscy zostali dowiezieni , pani redaktor chyba coś źle dosłyszała albo nie zrozumiała

Grzegorz
Gość
Grzegorz

To wyciąg nie posiada zasilania awaryjnego?
W dzisiejszych czasach za brak zasilania rezerwowego ktoś powinien beknąć

Ania
Gość
Ania

Owszem posiada i zostało ono uruchomione. Pani Redaktor wprowacza czytelników w błąd. Nikt nie został ewakuowany przez Straż.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Dziękuję za wyjaśnienie.
Pozdrawiam