Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: Parkuj dwie godziny za darmo w mieście. Wystarczy mieć Ustrońską Kartę Mieszkańca

Fot. FB Przemysław Korcz

Już jest Ustrońską Kartą Mieszkańca! Tylko w ciągu jednego dnia złożono i zweryfikowano 700 wniosków!

Do korzystania z programu Ustrońska Karta Mieszkańca zachęcają włodarze miasta. Zdobyć ją mogą osoby, które m.in. są zameldowane w Ustroniu, płacą w mieście podatek dochodowy lub przebywają w ustrońskiej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Do otrzymania karty uprawnione są także dzieci osób korzystających z karty.

Czy warto starać się o kartę? Osoba uprawniona do korzystania z programu Ustrońskiej Karta Mieszkańca otrzymuje pakiet mieszkańca, który stanowi potwierdzenie przysługujących zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Nośnikiem pakietu jest wydawana w ramach programu plastikowa karta zawierająca imię i nazwisko osoby uprawnionej lub aplikacja mobilna. I tak można zyskać wiele, w tym m.in. dwie darmowe godziny parkowania dziennie w mieście.

Wnioski o kartę można składać w formie elektronicznej oraz w formie papierowej, od 1 marca. Weryfikacja i aktywacja uprawnień do korzystania z karty to do 14 dni roboczych od daty złożenia kompletnego wniosku.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Heniek
Heniek
1 miesiąc temu

Racja, mogłoby się uzdrowisko włączyć do akcji fajną inicjatywa tego brakowało

Karol
Karol
1 miesiąc temu

Działa rewelacyjnie 🙂 dziękuję bo jednak codziennie muszę gdzieś w centrum parkować (a to po dzieci, a to do banku itd itp) 🙂
Gdyby jeszcze Uzdrowisko coś dało to było by mega 🙂