Sport Cieszyn

Ustroń: Podsumowanie sezonu rajdowego 2021 Jarosława i Marcina Szejów

Czas podsumować 2021 rok z perspektywy Szeja Rally Team. Co drugi pandemiczny rok przyniósł rajdowcom? Co udało się osiągnąć?

Z początkiem 2021 roku  do zespołu Hyundai Poland Racing dołączyli Jarosław i Marcin Szejowie, co oznaczało dla nich przesiadkę do Hyundaia i20 R5, który jest obsługiwany przez stajnię Kowax 2Brally. Samochód umożliwia im walkę o najbardziej ambitne cele.

Po tym, jak wywalczyli tytuł mistrzów Polski w klasie Open 4WD, przesiedli się do samochodu klasy R5. Start sezonu Rajdowych Samochdowych Mistrzostw Polski był dla braci szczególnie wymagający, chociażby ze względu na to, że Jarosław Szeja nie tylko pierwszy raz zasiadł za kierownicą Hyundaia i20 R5, ale również debiutował na nawierzchni szutrowej.

Wszystko zaczęło się od startu w  litewskim Rally Żemaitija. Potem załoga wzięła udział w Rajdzie Podlaskim, który był częścią składową przygotowań do Rajdu Polski. Był to dobry start, ponieważ duet zaliczył pierwsze podium z nowym samochodem, a także sprawdził podlaskie trasy, co okazało się bardzo istotne w kontekście sezonu 2022. Rajd Podlaski trafił do kalendarza RSMP. Kluczowym momentem szutrowej części sezonu było wysokie szóste miejsce w Rajdzie Polski, który stanowił również rundę mistrzostw Europy.

Rajd Nadwiślański oraz Rajd Rzeszowski niestety przyniosły nieoczekiwane awarie. Zespół przeorganizował niektóre elementy układanki i przystąpił do dalszej części sezonu z nadziejami na powrót dobrej passy. Na Rajdzie Śląska załoga wygrała swój pierwszy oes w klasyfikacji generalnej RSMP. Podium rajdu było blisko, chociaż ostatecznie skończyło się 4. miejscem ze stratą 1,6 s do 3. pozycji.

Częścią  treningu było pojawienie się Szejów na Rajdzie Wisły. To kolejne istotne doświadczenie, biorąc pod uwagę, że i domowy rajd braci z Ustronia wraca do RSMP w 2022 roku. Sezon zwieńczyły występy w Tor Modlin Rally Show oraz w Rajdzie Barbórka. Rajd Barbórka tradycyjnie zakończył się Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej, gdzie Szejowie uplasowali się na czwartej lokacie.

Warto też wyróżnić aktywności pozasportowe rajdowców, których było w minonym roku bardzo dużo. Brali udział w konferencjach, szkoleniach, spotykali się z dziećmi, współpracowali z policją. Pojawili się też w programach śniadaniowych – “Dzień dobry TVN” i “Pytanie na śniadanie”. W ramach współpracy z Fundacją Fascynujący Świat Dziecka udało się zorganizować kilka akcji charytatywnych, z fundacją jest również związana ostatnia aktywność sportowa teamu w 2021 roku, czyli wielki mecz hokeja na lodzie, w którym rajdowcy pod wodzą Szejów zmierzyli się z reprezentacją artystów.

-Nie wszystko w tym sezonie wyglądało tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Ale z drugiej strony kilka razy udowodniliśmy nasze tempo i prawdziwy potencjał. Wygraliśmy odcinek, kilka razy wbiliśmy się na podium. Kiedy wszystko pracuje tak, jak należy, potrafimy być konkurencyjni. Ale sezon 2021 to nie tylko rajdy. Cieszę się, że w wielu momentach udawało się nam pomóc, zrobić coś dla innych. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że nasi partnerzy znów obdarzyli nas zaufaniem. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe. Trzymajcie kciuki za rok 2022! – mówił Jarosław Szeja.

Partnerami załogi są: GK Forge, Fascynujący Świat Dziecka, Future Group, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Ultramed Tychy, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments