Cieszyn Na sygnale

Ustroń: Potrącenie niewidomego na ul. Szerokiej

Fot. KPP Cieszyn

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Szerokiej w Ustroniu. Kierujący fordem w trakcie wymijania potrącił niewidomego pieszego.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Ok. godz. 16.40, 45-letni kierowca forda na oświetlonym odcinku drogi potrącił 69-letniego niewidomego mężczyznę, który z uwagi na brak chodnika poruszał się lewą stroną jezdni. Pieszy korzystał z laski dla niewidomych wyposażonej w elementy odblaskowe. W wyniku zdarzenia poszkodowany został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie w tej sprawie prowadzone przez Wydział Kryminalny cieszyńskiej komendy.

Policja przypomina, że jesień to czas, kiedy widoczność na drodze jest często bardzo ograniczona, a warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Policjanci dodają, że kierujący pojazdami mają obowiązek zatrzymania się i umożliwienia przejścia przez jednię osobie o widocznej niepełnosprawności tak samo, jak osobie niepełnosprawnej, która używa specjalnego znaku.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olgas
Olgas
8 miesięcy temu

Kierujący, trzeźwy, ale prędkość przemilczymy.