Wydarzenia Cieszyn

Ustroń rajdową stolicą Polski. Będą rywalizować w… Colin McRae Rally

10 Lutego w Ustrońskim Miejskim Domu Kultury “Prażakówka” odbędą się I otwarte Mistrzostwa Ustronia w Colin McRae Rally 04. Ta już powoli zapomniana wersja gry rajdowej, przeżywa ostatnio swój renesans za sprawą rozgrywanej online Ligi Colina – CLC CMR Masters.

Już od 5 sezonów trwa walka na wirtualnych odcinkach specjalnych, na których rywalizują zawodnicy głównie z Polski, Turcji, Grecji, Kanady, Litwy, Kenii czy Kazachstanu. Co warto zauważyć, liga została założona przez mieszkańców Ustronia, Artura Steczkiewicza i Adama Jurczoka i z roku na rok uczestniczy w niej co raz to więcej graczy – rywalizując rokrocznie o miano najlepszego zawodnika w grach Colin McRae Rally 04 i 2005. W samej lidze udział bierze aktualnie siedmiu rekordzistów świata – co czyni ją niewątpliwie najmocniejszą tego typu ligą na świecie.

Mistrzostwa w Ustroniu odbędą się w trzech kategoriach, OPEN dla zawodników spoza Ustronia, USTR dla mieszkańców Ustronia i Wisły oraz Junior dla graczy poniżej 20. roku życia. Organizatorzy zapewniają nagrody dla najlepszych graczy, spośród których wygrać można nowoczesny Router TP-Link Ax72 czy pół roku darmowego internetu światłowodowego o prędkości 1 Gbps. Początek rozgrywek zaplanowano na godz. 9.00, a koniec około godz. 17.

Zapisać się do mistrzostw można za pomocą strony ligi na Facebooku (pisząc w prywatnej wiadomości) lub drogą mailową pod adresem [email protected].

Więcej informacji TUTAJ.

google_news