Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Utrudnienia w transporcie kolejowym między Bielskiem a Wisłą

Pociąg spółki Koleje Śląskie. Fot. Paweł Szczotka

Podróżujecie pociągami? Szykujcie się na utrudnienia. Od 1 do 13 marca, na trasie pomiędzy Bielskiem-Białą a Wisłą Głębce, wystąpią zakłócenia w transporcie kolejowym obsługiwanym przez Koleje Śląskie.

W podanych dniach ma zostać wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi z i do stacji położonych pomiędzy stacjami Bielsko-Biała Główna a Wisłą Głębce w relacjach: Wisła Głębce – Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce, Skoczów – Wisła Głębce – Skoczów, Skoczów – Goleszów – Skoczów. Jak informują Koleje Śląskie, zakłócenia spowodowane są prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury pracami torowymi.

Szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji przystanków komunikacji zastępczej i kursowania pociągów dostępne są na stronie internetowej www.kolejeslaskie.com i pod numerem telefonu 32 428 88 88.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
6 dni temu

Przecież nie ma połączń Bielsko – Wisła jak piszą komentorzy.

Waldi
Waldi
6 dni temu

Pani redaktor podeszła do tematu bardzo “profesjonalnie”

Wojciech
Wojciech
7 dni temu

Przecież pociągi z Wisły do Bielska i z Bielska do Wisły nie kursują już od dawna. Linia Skoczów – Bielsko jest nieczynna!
Opis dotyczy remontu linii na odcinku Skoczów- Wisła Głębce. Zakończono rewitalizację z Bronowa do Skoczowa. Teraz ciąg dalszy przez Goleszów, Ustroń do Wisły. Niezależnie trwa remont linii z Cieszyna do Goleszowa. Artykuł wprowadza w błąd!

Roman
Roman
6 dni temu
Reply to  Wojciech

W okresie zimowym pociagi kursowaly

Dom
Dom
7 dni temu

Wspanialy i rzetelny artykuł 😂 Widać, że Pani redaktor się przygotowała.

OrWell
OrWell
7 dni temu

To między BB a Wisłą kursują pociągi? Przez Pszczynę?

wie co mówi
wie co mówi
6 dni temu
Reply to  OrWell

nie przez Czechowice-Dziedzice i na rozwidleniu dalej na Wisłę, nie wiem kto się tu wypowiada ale na pewno nie mieszkańcy regionu, z Bielska-Białej do Wisły jest fizyczne połączenie kolejowe, właśnie przez rozwidlenie w Czechowicach a potem Zabrzeg i Skoczów, nieczynna linia przez Bielską Wapienicę itd. była tylko skrótem

Last edited 6 dni temu by wie co mówi
dddbb
dddbb
7 dni temu

Ta zmiana nie będzie do 13 marca, tylko do końca listopada 2021…