Na sygnale Żywiec

Uwaga na drodze! Policjanci apelują o ostrożność

Żywieccy policjanci odnotowali w ostatnim czasie zwiększoną liczbę wypadków i kolizji na drogach Żywca oraz powiatu. Mundurowi apelują, aby ze względu na panujące w jesiennym okresie zmienne warunki pogodowe szczególnie uważać podczas jazdy. Parę dni temu bowiem doszło do trzech poważnych zdarzeń drogowych.

W sobotę, 14 września, ok. 20.00 w Ciścu na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego dwóch mężczyzn w wieku 48 i 56 lat wtargnęło na jezdnię wprost pod jadący samochód, którym kierował 48-latek. W wyniku zderzenia obaj piesi doznali obrażeń, a starszy z nich zmarł. Kierowca auta był trzeźwy, natomiast 48-letni pieszy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do kolejnego wypadku doszło dzień później o 17.15 w tym samym miejscu. Tym razem zderzył się 19-letni motocyklista z osobówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni kierowca volkswagena golfa w trakcie skrętu zajechał drogę nastolatkowi na jednośladzie, który wykonywał manewr wyprzedzania w rejonie skrzyżowania oraz na linii podwójnej ciągłej. Motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala.

Wczoraj, 16 września, w Ślemieniu na ul. Krakowskiej 8-latkę potrącił 41-letni mężczyzna kierujący renault. Dziewczynka weszła na drogę prosto przed nadjeżdżające auto..

 

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Urban Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Urban
Gość
Urban

Policjanci żywieccy niech nie apelują, a wezmą się do roboty. Przez całe lato motocykliści urządzają wyścigi przez zaporę w Tresnej. Nie ma zainteresowanie parkującymi, chyba że jest akcja przez straż miejską w dni targowe. Policja czeka na zgłoszenia, robi akcje, które nic nie dają i tylko apeluje.