Bielsko-Biała Na sygnale

Uwaga na fałszywych wodociągowców! Bielszczance skradziono prawie 5 tys. zł

Grafika: Śląska Policja

Wczoraj mieszkanka Bielska-Białej straciła 4,7 tysiąca złotych. Wpuściła do domu kobietę, która udawała pracownicę wodociągów.

Do zdarzenia doszło parę chwil po 13.00. Mieszkanka ulicy Sobieskiego nie sprawdziła, z kim ma do czynienia. Kobieta, która wmówiła jej, że przeprowadza kontrolę, wykorzystała dogodny moment, dorwała się do gotówki i wzięła nogi za pas.

Aqua SA systematycznie apeluje do mieszkańców o to, by zachowali czujność. Jak wskazują w spółce, oszuści sięgają po różne sztuczki, by wejść do mieszkań seniorów. Kłamią na przykład, że doszło do awarii lub że trzeba wymienić wodomierz albo oferują filtry do wody. W żadnym przypadku nie można wpuszczać nikogo obcego do mieszkania, jeśli się wcześniej nie upewnimy, kim naprawdę jest.

– W razie pojawienia się osób podających się za pracowników Aqua SA, prosimy o sprawdzenie firmowego identyfikatora. Ich tożsamość można sprawdzić także pod numerami telefonów 33 82 80 221, 33 82-80-210 lub 994 – informuje firma. – Przed oszustami podszywającymi się pod naszych pracowników prosimy ostrzegać swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze – apelują pracownicy spółki.

google_news