Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka

Uwaga na powroty z gór! Policja apeluje

Fot. Natalia Tokarska

W związku z dużym natężeniem ruchu i bardzo silnym opadem śniegu na terenie Ustronia, Wisły, Istebnej i Koniakowa, policja apeluje i prosi turystów oraz podróżnych o rozłożenie w czasie powrotów do miejsca swojego zamieszkania.

Jak mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP w Cieszynie, policja apeluje do wszystkich kierowców i osób wypoczywających w miejscowościach naszego powiatu o rozsądne i dokładne zaplanowanie dzisiejszego i jutrzejszego powrotu w godzinach popołudniowych. Najlepiej aby wzięli pod uwagę późniejsze godziny powrotu lub wybranie alternatywnej trasy, niż te najbardziej popularne. – Warunki są trudne, większość dróg jest biała, w dodatku ciągle utrzymuje się niska temperatura. W związku z wieloma osobami chętnymi do wypoczynku, które zdecydowały się na wypoczynek w górach, trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych – dodaje.

Policjanci przypominają również o konieczności posiadania łańcuchów śniegowych na drogach oznaczonych znakiem C-18 (nakaz używania łańcuchów) oraz wyposażenia samochodu w zimowy sprzęt pomocniczy(np. łopata, lina holownicza).

google_news