Wydarzenia Bielsko-Biała

Gałęzie łamią się jak zapałki! Zatarasowane drogi, zerwane linie energetyczne

Fot. Marcin Płużek

Pod ciężarem zalegającego na drzewach ciężkiego, mokrego śniegu, jak zapałki łamią się gałęzie. Upadając stwarzają ogromne zagrożenie dla osób i pojazdów.

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin strażacy na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego interweniowali w takich sytuacjach blisko 90 razy.

Połamane gałęzie i konary, a nawet całe drzewa tarasowały drogi i chodniki, a nawet… w Bielsku-Białej ogromna wierzba wywróciła się do rzeki Białej w centrum miasta. Bardzo często spadające konary  uszkadzały też linie energetyczne. Z tego powodu prądu pozbawionych było wczoraj wielu (ponad 1000) mieszkańców Czechowic-Dziedzic (najwięcej w całym województwie śląskim).

Choć już nie pada od ponad doby, to śnieg wciąż utrzymuje się na drzewach. Zalecane jest więc unikanie wypraw do lasu, a nawet spacerów na terenie miejskich parków. Nie należy też parkować aut pod drzewami.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czyt.
czyt.
9 dni temu

Nie do przyjęcia jest to że wiele ludzi mają zapuszczone ogrody z wielkimi drzewami które po sąsiedzku zasłaniają baterie fotowoltaiczne których wytworzenie prądu jest przez to zmniejszone. Powinien powstać państwowy przepis aby zapobiec takim rzeczą.

Tadeusz
Tadeusz
9 dni temu
Reply to  czyt.

Wiele ludzi mają odrębność zdania i zmniejszoność po sąsiedzku wytworzenia prądu do przyjęcia dla nich jest. Zapuszczoność ogrodową uprawiają bo chcą i państwowy przepis może się udać na okoliczne zadrzewienie. Takim rzeczą nie należy oczywiście dawać upustu a i państwowy przepis monopolem być tu nie powinien.

skocz podszywacz po monopol
skocz podszywacz po monopol
9 dni temu
Reply to  Tadeusz

upustu, podszywacz, dałeś pisząc po swojemu “rzeczą”, gdzie wszyscy inni piszą w takiej okoliczności “rzeczom”.

czyt.
czyt.
9 dni temu

Polska jest podrutowana i nigdy ten dramat się nie skończy.Niezrozumiałą rzeczą jest że nikt nie wpadnie na pomysł aby prąd poprowadzić pod ziemią jak w zachodniej europie.

lekko powiedzieć
lekko powiedzieć
9 dni temu
Reply to  czyt.

Niejeden już o tym myślał i doprowadzanie prądu do nowych budynków robi się ziemią. Oprócz wielkiej kasy, da wielu właścicieli posesji zgodę aby ryć własność?

Siwy60
Siwy60
10 dni temu

Trzeba robić porządek z gałęziami na bieżąco i z drzewami a nie być ździwionym że się połamały

gadanie
gadanie
10 dni temu
Reply to  Siwy60

Naprawdę? – zatrudnij się jako ekspert do oceniania które gałęzie i drzewa się złamią pod naporem śniegu, a później wskaż skąd pieniądze do wynajęcia ekip.

Siwy60
Siwy60
10 dni temu
Reply to  gadanie

Chyba lepiej zapobiegać niż usuwać awarię ekspercie niż mnie nazywać ekspertem

KMG
KMG
10 dni temu
Reply to  Siwy60

Tacy jak ty wpływają na statystyki durnego społeczeństwa:)))) weryfikuj kierowców pod względem niebezpiecznych zachowań na drodze. Weź se lepiej jedynkę oglądnij

chyba lepiej
chyba lepiej
9 dni temu
Reply to  Siwy60

Człowieku, jest wiele dzięsiątków kilometrów dróg w regionie gdzie jedzie się wśród szpaleru drzew i korony drzew tworzą baldachy nad drogami. Tam się łamią gałęzie i spadają na drogę – co zrobisz, będziesz wycinał gałęzie nad drogami?, można oczekiwać ale to powinno być realne do wykonania. W parkach nad alejkami jest podobnie. Ktoś pisał, że lepiej aby linie elektryczne biegły ziemią. Lepiej tak jak i zapobiegać ale to teoria na dziś i przez wiele jeszcze lat.